Przez województwo łódzkie mogą przejść ulewy i burze z gradem

i

Autor: Emilia Białecka/ESKAINFO.pl Przez województwo łódzkie mogą przejść ulewy i burze z gradem

UWAGA! Możliwe gwałtowne burze w Łodzi i województwie. Po ostatniej nawałnicy zalany Zgierz i Sieradz [WIDEO]

2016-06-02 11:02

Dziś (2 czerwca) przez centralną Polskę, w tym Łódź i województwo przejdą gwałtowne burze i ulewy. Największe zniszczenia ostatniej nocy miały miejsce w Zgierzu i Sieradzu.

Ostatniej nocy w Łodzi strażacy interweniowali ponad 40 razy. Najczęściej wyjeżdżali do połamanych drzew. Po nawałnicy najwięcej pracy mieli w Zgierzu, gdzie zalany został m.in. szpital przy ul. Parzęczewskiej 35, a także w Sieradzu i okolicach - tam było ponad 100 interwencji. Zalane zostały windy w szpitalu i budynek sądu. Sporo zgłoszeń było też ze Skierniewic i Tomaszowa. Konieczne było wypompowywanie wody z zalanych piwnic, garaży czy gospodarstw domowych. Strażacy wciąż usuwają skutki nawałnicy.

Czy wiesz jak należy się chronić przed porażeniem pioruna? SPRAWDŹ!<

Tak wyglądała powódź 1 czerwca w galerii handlowej w Sieradzu:

Burze w Łodzi 2 czerwca

Dziś również przez centralną Polskę mają przejść gwałtowne burze z deszczem. W Łodzi możemy się ich spodziewać już wczesnym popołudniem. Pamiętajcie, by podczas burzy, w miarę możliwości, nie wychodzić z domów i pozamykać okna. Kiedy burza zastanie nas na zewnątrz, pod żadnym pozorem nie należy chować się pod drzewami. Burze będą nam towarzyszyły aż do soboty.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi ostrzega:

Nasi Partnerzy polecają