Przez Łódź przejedzie dziś wyścig Solidarności

i

Autor: pixabay.com /CC0, jp26jp Przez Łódź przejedzie dziś wyścig "Solidarności"

UWAGA! Utrudnienia na drogach i zmiany tras MPK: Przez Łódź przejedzie dziś wyścig "Solidarności" [SZCZEGÓŁY]

2016-06-29 12:22

Dziś (29 czerwca) do Łodzi wjedzie wyścig kolarski "Solidarności", gdzie zakończy swój pierwszy etap. Od godziny 18 na jego trasie wystąpią utrudnienia, zmienią się trasy tramwajów i autobusów MPK. SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY!

W środę 29 czerwca w Łodzi zakończy się pierwszy etap 27. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków. Peleton przejedzie przez Andrespol drogą wojewódzką 713 i wjedzie do Łodzi ulicą Rokicińską. Następnie pojedzie: Rokicińską, Transmisyjną, Kosodrzewiny, Frezjową, Pomorską, Giewont, Telefoniczną, Palki, Północną, Nowomiejską, po czym nastąpią dwa okrążenia ulicami: Nowomiejską, pl. Wolności, Piotrkowską, Zamenhofa, Kościuszki, Zachodnią, Północną, Nowomiejską. Meta wyścigu znajduje się na ul. Piotrkowskiej przy pasażu Schillera.

Zobacz też: Odcinek autostrady A1 między Strykowem a Tuszynem zostanie otwarty przed czasem! Od kiedy będzie przejezdny?

W związku z przejazdem peletonu, w godz. około 18:20–19:10 na odcinku od granic miasta Łodzi (Rokicińska) do rejonu pl. Wolności wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu komunikacji MPK. W godz. ok. 18:40–19:25 (po planowanym dojeździe do centrum Łodzi i rozpoczęciu dwóch okrążeń po centrum miasta, zmianie ulegną trasy linii 1, 4, 12, 13, 15, 15A, 43, 46, 59, 74, 74A, 74B, 78, 78A, 80, 83, 86, 96, 99 i 99A.

Zmiany w kursowaniu tramwajów MPK

linia 1 z pętli dw. Łódź Chojny do skrzyżowania Kościuszki/Narutowicza bez zmian, następnie: Zachodnią,  Ogrodową, Północną, Franciszkańską i dalej obecną trasą zmiana trasy w obu kierunkach.  
linia 4 z pętli Koziny do skrzyżowania Legionów/Zachodnia bez zmian, następnie Zachodnią do Zgierskiej i dalej obecną trasą. Zmiana trasy w obu kierunkach.     
linia 12 z pętli Wyszyńskiego do skrzyżowania Legionów/Zachodnia bez zmian, następnie: Zachodnią, Ogrodową, Północną, Kilińskiego, Pomorską i dalej obecną trasą. Zmiana trasy w obu kierunkach.     
linia 13 z pętli Szczecińska do skrzyżowania Zielona/Kościuszki bez zmian, następnie: Kościuszki, Żwirki, Piotrkowską, Mickiewicza, Kościuszki, Zieloną i dalej obecną trasą w kierunku pętli Szczecińska.     
linie 15 i 15A z pętli Kurczaki/Chocianowice do  skrzyżowania Legionów/Zachodnia bez zmian, następnie: Zachodnią, Ogrodową, Północną, Kilińskiego, Pomorską i dalej obecną trasą. Zmiana trasy w obu kierunkach.     linia 43 z pętli Lutomiersk do skrzyżowania Legionów/Zachodnia bez zmian, następnie: Zachodnią, Ogrodową, Północną, Kilińskiego, Pomorską i dalej obecną trasą. Zmiana  trasy w obu kierunkach.     
linia 46 z pętli Zdrowie do skrzyżowania  Legionów/Zachodnia bez zmian, następnie: Zachodnią do ul. Zgierskiej i dalej obecną trasą. Zmiana   trasy w obu kierunkach.    

Zmiany w kursowaniu autobusów MPK

linia 59 z pętli Świtezianki do Zgierska/Dolna bez zmian, następnie: Zgierską, Limanowskiego do tymczasowego przystanku Zachodnia – Limanowskiego. Następnie powrócą na trasę w kierunku pętli Świtezianki.

linie 74, 74A, 74B z pętli Aleksandrów Łódzki/Niesięcin/Huta Jagodnica do skrzyżowania Wólczańska/Zamenhofa bez zmian, następnie: Wólczańską,   Mickiewicza, Piłsudskiego, Przędzalnianą i dalej obecną trasą z pętli Wydawnicza do skrzyżowania Tuwima/Sienkiewicza bez zmian, następnie: Sienkiewicza, Piłsudskiego, Mickiewicza, Żeromskiego i dalej obecną trasą. linie 78 i 78A z pętli Aleksandrów Łódzki/Rojna do skrzyżowania Drewnowska/Zachodnia bez zmian, następnie: Zachodnią, Zgierską, Limanowskiego, Zachodnią, Drewnowską i dalej obecną trasą w kierunku pętli Aleksandrów Łódzki/Rojna.     
linia 80 z pętli Kusocińskiego do skrzyżowania Wólczańska/Zamenhofa bez zmian, Wólczańską, Mickiewicza, Piłsudskiego, Przędzalnianą i dalej obecną trasą z pętli Wydawnicza do skrzyżowania Tuwima/Sienkiewicza bez zmian, następnie: Sienkiewicza, Piłsudskiego, Mickiewicza, Żeromskiego i dalej obecną trasą.     
linia 83 z pętli Szczecińska do skrzyżowania Wólczańska/Zamenhofa bez zmian, następnie Wólczańską, Mickiewicza, Piłsudskiego, Przędzalnianą i dalej obecną trasą z pętli Wydawnicza do skrzyżowania Tuwima/Sienkiewicza bez zmian, następnie: Sienkiewicza, Piłsudskiego, Mickiewicza, Żeromskiego i dalej obecną trasą.    
linia 86 z pętli Wyszyńskiego do skrzyżowania Próchnika/Zachodnia bez zmian, następnie: Zachodnią, Więckowskiego i dalej obecna trasą w kierunku pętli Wyszyńskiego.     
linia 96 z pętli Rojna do skrzyżowania Lutomierska/Zachodnia bez zmian, następnie: Lutomierską, Zgierską, Wojska Polskiego, Franciszkańską, Kilińskiego do Rewolucji 1905 r. i dalej obecną trasą. Z pętli Janów do skrzyżowania Jaracza/Sterlinga bez zmian, następnie: Sterlinga, Pomorską, Kilińskiego, Północną, Ogrodową, Zachodnią i dalej obecną trasą.    
linie 99 i 99A z pętli Wyszyńskiego/Nowy Józefów do skrzyżowania Skłodowskiej-Curie/Żeromskiego bez zmian, następnie: Żeromskiego,   Legionów, Cmentarną, Ogrodową, Srebrzyńską, Kasprzaka, Drewnowską, Zachodnią   i dalej obecną trasą.
     

Tramwaje i autobusy na trasach objazdu będą zatrzymywać się na przystankach właściwych dla danej trakcji oraz:  
- linia 13 będzie zatrzymywała się na przystanku Kościuszki – Mickiewicza (0399)  
- linie 74, 74A,74B,80 ,83 – Kościuszki – Mickiewicza w kierunku zachodnim (za ul. Mickiewicza)  
- linia 86 dodatkowo będzie zatrzymywać się na wysokości tramwajowego przystanku Zachodnia – Próchnika w kierunku północnym.

Dodatkowe utrudnienia przy Piotrkowskiej

O dokładnej godzinie rozpoczęcia i zakończenia kierowania tramwajów i autobusów zmienioną trasą zadecydują służby nadzoru i regulacji ruchu.
Dodatkowo, w tym samym dniu, w godzinach 16:30–18:00, jako impreza towarzysząca 27. Międzynarodowemu Wyścigowi Kolarskiemu "Solidarności" i Olimpijczyków, na ul. Piotrkowskiej na odcinku od Jaracza do Nawrot odbędzie się 8. Mini Wyścig Solidarności. W związku z powyższym na trasach przecinających ten ciąg mogą wystąpić chwilowe utrudniania w ruchu pojazdów komunikacji miejskiej. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany