W końcu się udało! Pan Bogdan z Łodzi zdał egzamin na prawo jazdy za 58. razem!

i

Autor: Pexels / CC0 / pixabay.com W końcu się udało! Pan Bogdan z Łodzi zdał egzamin na prawo jazdy za 58. razem!

Prawdziwy rekordzista!

W końcu się udało! Pan Bogdan z Łodzi zdał egzamin na prawo jazdy za 58. razem!

2023-02-15 17:10

To prawdziwy rekordzista! Pan Bogdan od dawna marzył o tym, żeby mieć prawo jazdy. Po raz pierwszy podszedł do egzaminu praktycznego cztery lata temu, jednak bez powodzenia. Podobnie było za drugim, trzecim i kolejnym razem. Dopiero 58. podejście do egzaminu zakończyło się sukcesem. 65-letni łodzianin w końcu będzie mógł samodzielnie usiąść za kierownicą swojego seicento.

Pan Bogdan Matusiak rozpoczął starania o uprawnienia do kierowania pojazdami w 2018 roku. Zrobił kurs, podszedł do egzaminu teoretycznego, który zaliczył za pierwszym razem. Niestety przy egzaminie praktycznym nie miał tyle szczęścia. Podobnie było przy kolejnych podejściach. W sumie 65-latek próbował swoich sił aż 58 razy. I w końcu udało się. 58. egzamin praktyczny pan Bogdan zakończył oceną pozytywną.

Gdy w sierpniu 2022 r. pan Bogdan podchodził do egzaminu po raz 50., miał już nawet samochód. Fiat seicento czekał jednak, aż jego właściciel w końcu zdobędzie wymarzony dokument. Teraz, w końcu świeżo upieczony kierowca będzie mógł go odpalić i pojechać na swoją działkę, oddaloną około 100 km od Łodzi. Taki był bowiem główny cel, dla którego mężczyzna zdecydował się na zrobienie prawa jazdy. Jak tłumaczył w rozmowie z "Expressem Ilustrowanym", nie chciał być uzależniony od komunikacji publicznej, więc postanowił zdobyć uprawnienia.

Żeby udoskonalić swoje umiejętności, po serii oblanych egzaminów, pan Bogdan dokupił dodatkowe godziny jazdy. Łącznie z opłatami za wcześniejsze egzaminy, zapłacił za wszystko ponad 8 tysięcy złotych.

Sonda
Czy masz prawo jazdy?
Piraci na drogach. To oni stwarzają śmiertelne niebezpieczeństwo
Nasi Partnerzy polecają