- Śmiem twierdzić, że jest to najnowocześniejszy budynek, który powstał na obiektach MOSiRu - mówi Iwona Safjanowska, z-ca dyr. Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi.
Charakterystycznym elementem i zupełnie nowym w budującej się właśnie przystani, jest duże, drewniane, młyńskie koło. - Jest cudownym elementem nawiązującym do tego pięknego obiektu rekreacyjnego, zwanego Młynek. Młyńskie koło będzie bardzo ekonomiczne, będzie wprawiane w ruch przez wodę bieżącą - dodaje Iwona Safjanowska.
ZOBACZ TEŻ: Na Polesiu stanął... piec do pieczenia chleba i pizzy!
W ramach budżetu obywatelskiego (V edycja 2017/2018) powstały także nowe pomosty, dzięki którym będzie można bezpiecznie wodować kajaki i rowery wodne. Projekty z Budżetu Obywatelskiego od 2015 roku zmieniają ten obiekt w miejsce, do którego chętnie przyjeżdżają mieszkańcy okolicznych osiedli. Jak się okazuje, od samego początku, wnioski składa jedna osoba, czyli Katarzyna Szulc, która zamieszkała nieopodal parku, osiem lat temu. - Ja odpowiedziałam w pewien sposób na potrzeby moje, moich dzieci, mojej rodziny i spojrzałam na to, czego tu brakuje, co chciałabym, żeby tu powstało, i jak ja to widzę i dlatego chciałam, żeby to zmieniło się dla wszystkich mieszkańców - mówi Katarzyna Szulc, pomysłodawczyni projektów dotyczących Parku na Młynku.
ZOBACZ: Zewnętrzny basen z podgrzewaną wodą na Fali otwarty również zimą! [WIDEO]
I tak od 2015 roku najpierw powstały ścieżki od strony południowej i północnej, potem ogrodzenie terenu, do tego nowe nasadzenia, górka do zjeżdżania na sankach, siłownia plenerowa, mała architektura, latarnie solarne, a także boisko do piłki plażowej. W sumie w Parku na Młynku od 2015 roku zrealizowano inwestycje za ponad 3,7 mln zł.
Ale to nie koniec. Już w 2019 roku rozpocznie się kolejna inwestycja, także z Budżetu Obywatelskiego. W ramach projektu, który wygrał w VI edycji BO, będzie rozbudowany plac zabaw, powstanie linarium, dobudowane będą dodatkowe zabawki, także dla dzieci niepełnosprawnych. Będą także nowe elementy małej architektury oraz nasadzenia drzew, krzewów i kwietne łąki. Koszt tego projektu to 440 tys. zł.