W tej szkole nikt nie zdał matury 2022! To katolickie liceum. Posądzono, że mamy za dużo religii

i

Autor: MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS Próbne matury w nowej formule ruszyły. Co czeka tegorocznych maturzystów?

W tej szkole nikt nie zdał matury 2022! To katolickie liceum. "Posądzono, że mamy za dużo religii"

2022-07-08 18:23

Żaden z uczniów katolickiego liceum z Tomaszowa Mazowieckiego nie zdał matury 2022. Do egzaminu przystąpiło 13 osób, a część z nich nie zdała jednego przedmiotu, w tym wypadku matematyki. Wicedyrektorka szkoły tłumaczy, że uczniom jest wstyd z tego powodu i są dodatkowo zmotywowani, by poprawić się w czasie sierpniowej sesji poprawkowej z matury 2022.

W tej szkole nikt nie zdał matury 2022! To katolickie liceum. "Posądzono, że mamy za dużo religii"

Gromy spadły na katolickie liceum z Tomaszowa Mazowieckiego, którego żaden z uczniów nie zdał matury 2022. Jak informuje Onet, do egzaminu w placówce prowadzonej przez Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe im. św. Ojca Pio przystąpiło 13 osób, a połowa z nich - nie wiadomo, czy chodzi o 6, czy 7 uczniów - nie zdała matury 2022 z jednego przedmiotu - matematyki. Sylwia Leszczuk, wicedyrektorka katolickiego liceum, przyznaje, że uczniowie wstydzą się za tak słaby wynik i mają podwójną motywację, by poprawić się pod koniec sierpnia, kiedy wyznaczono termin egzaminu poprawkowego z matematyki. Ponadto próbuje częściowo usprawiedliwić podopiecznych placówki, którzy nie zdali matury 2022, ujawniając, że szkoła ma charakter niepubliczny, a uczęszczające do niej dzieci mają orzeczenia, problemy w rodzinie, a niektóre wychowują się bez rodziców. To nie wszystko.

Czytaj też: 24-latka zginęła w zmiażdżonej kabinie! Na A1 pod Radomskiem zderzyły się 4 tiry [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

- A nas teraz posądzono, że mamy za dużo religii i to dlatego. Uczniowie mają religię normalnie, dwa razy w tygodniu z bardzo fajną panią katechetką. Do niczego nie są zmuszane - tłumaczy kobieta w rozmowie z Onetem.

Sonda
Czy matematyka powinna być na maturze?
Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?