Wariant Lambda koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia potwierdza trzy pierwsze przypadki

i

Autor: Shutterstock Wariant Lambda koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia potwierdza trzy pierwsze przypadki

Wariant Lambda koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia potwierdza trzy pierwsze przypadki

2021-07-13 17:21

Wariant Lambda koronawirusa jest już w Polsce. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło pierwsze trzy przypadki w naszym kraju. Wszystkie dotyczą jednego województwa. Czy grozi nam potężna czwarta fala pandemii? Co wiadomo o wariancie Lambda? Szczegóły w poniższym artykule.

Wariant Lambda koronawirusa jest już w Polsce. Takie informacje przekazał portal radiozet.pl, powołując się na Ministerstwo Zdrowia. W naszym kraju stwierdzono do tej pory trzy przypadki wariantu Lambda. Wiadomo, że wszystkie przypadki dotyczą województwa łódzkiego. Pierwszy z nich wykryto 11 czerwca 2021 roku.

Wariant Lambda koronawirusa może być jeszcze gorszy niż wariant Delta i Delta Plus. Tak uważają naukowcy. Dlaczego? Lambda ma siedem unikalnych mutacji białka. Pojawiają się też pewne obawy co do jego zwalczania. Badania trwają, jednak istnieją obawy, iż wariant Lambda jest bardziej odporny na szczepionki niż dotychczasowe mutacje koronawirusa. Mimo to akcja szczepień ma wielki sens, ponieważ liczba zgonów z powodu Covid-19 wśród zaszczepionych jest znacznie niższa niż wśród nie zaszczepionych.

CZYTAJ: Koronawirus w Polsce. Znaczący wzrost zakażeń wariantem Delta! Rzecznik Ministerstwa Zdrowia o szczegółach

Koronawirus w Polsce. Wariant Delta

Obecnie w Polsce najbardziej obawiamy się wariantu Delta. Do tej pory łącznie potwierdzono w naszym kraju 153 przypadki wariantu Delta, który bardzo szybko rozprzestrzenia się na świecie. Zdaniem ekspertów niedługo będzie on dominującym wśród osób zakażonych, a to będzie wiązało się z czwartą falą koronawirusa w Polsce.

Koronawirus w Polsce, 13 lipca

Ministerstwo Zdrowia codziennie publikuje najnowsze raporty dotyczące nowych zakażeń koronawirusem i sytuacji epidemiologicznej w Polsce. We wtorek (13 lipca) MZ potwierdziło 96 nowych zakażeń w kraju. W ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło 7 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 6 osób.

dr Michał Sutkowski: Czwarta fala pod koniec października [Super Raport]
Nasi Partnerzy polecają