Widzisz dziurę w jezdni? Możesz ją zgłosić przez internet

i

Autor: Pixabay.com

Łódzkie drogi

Widzisz dziurę w jezdni? Możesz ją zgłosić przez internet

2024-02-08 15:08

Stan łódzkich dróg nie jest najlepszy o czym przekonało się wielu kierowców i pieszych. Mimo wielu prac nadal wiele brakuje do perfekcji. UMŁ pozwala mieszkańcom na zgłoszenie dziur przy użyciu internetowego formularza.

Łódzkie drogi nie mają najlepszej opinii. O ich złym stanie wie niemal każdy kierowca, który chociaż raz przejechał przez miasto. Odczuwa się to zwłaszcza po zimie kiedy ilość dziur wzrasta. Oznacza to wiele pracy dla drogowców.

Jak podaje portal lodz.pl, prace przy łataniu dziur są prowadzone w Łodzi codziennie. Do naprawy dróg wykorzystywany jest asfalt lany na gorąco, którym uzupełniane są powstałe w nawierzchni ubytki. Są to prace interwencyjne, które mają do wiosny zapewnić kierowcom bezpieczeństwo i zminimalizować ryzyko uszkodzenia pojazdu. Prowadzone jest także łatanie cząstkowe, czyli wycinanie większych fragmentów nawierzchni i układanie w ich miejsce porządnych łat.

Władze miasta umożliwiają także mieszkańcom zgłoszenie dziur za pomocą internetowego formularza, który znajdziecie TUTAJ. Dzięki niemu w anonimowy sposób można poinformować przedstawicieli UMŁ o złym stanie dróg w okolicy.

Tłusty czwartek u gwiazd. Kuba Wojewódzki przebił Magdę Gessler