Leśnicy szacują, że na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi zamieszkało około 30 wilków

i

Autor: Konrad Ciężki Leśnicy szacują, że na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi zamieszkało około 30 wilków

Czy to możliwe, żeby w Lesie Łagiewnickim były wilki? I tak i... nie [AUDIO+ZDJĘCIE]

2019-04-26 19:15

Sygnał o pojawieniu się wilków dostaliśmy od trenującego tam biegacza. Z odległości 20 metrów zobaczył on jednego przemykającego osobnika.

Leśnicy szacują, że na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi zamieszkało około 30 wilków. Czy jest możliwe, żeby jeden z nich widziany był w Lesie Łagiewnickim?

- Początkowo myślałem, że odległy ruch oznacza biegnącą sarnę - opisuje maratończyk Konrad Ciężki. - Dopiero, gdy się przyjrzałem, zdałem sobie sprawę, że to musi być wilk: szczupła sylwetka, szarawe umaszczenie z elementami brązu - opisuje.

PRZECZYTAJ TEŻ: Łódź: 8-latek z przebitą tętnicą eskortowany do szpitala przez policję

Biegacz podążył za czworonogiem, nawet zrobił mu zdjęcie. Jego zdaniem, nie może być mowy o pomyłce. - Gdyby to był pies, wszedłby ze mną w jakąś interakcję. To zwierzę zostało przeze mnie zaskoczone. Osobnik wyjrzał, spojrzał i zaczął uciekać. Oczywiście nie miałem szans go dogonić - dodaje Konrad Ciężki.

Posłuchajcie o spotkaniu z wilkiem:

Jak dowiedzieliśmy się w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt przy ul. Wycieczkowej, ostatni raz wilk widziany był w okolicy w ubiegłym roku. Był to młody osobnik, niestety potrącony przez samochód i już nieżywy. - Nic nie wiemy, aby w Lesie Łagiewnickim zadomowiły się wilki. Jeśli to było faktycznie to zwierzę, to mógł być to pojedynczy, zabłąkany młody wilk - usłyszeliśmy od pracownicy ośrodka.

CZYTAJ: Salmonella w sezamie! Partia produktu została wycofana ze sprzedaży!

Jak mówią specjaliści, wilki nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla człowieka. To dzikie zwierzęta, które unikają kontaktu z ludźmi, a na ich widok uciekają. W przypadku spotkania zwierzęcia należy - jeśli nas nie widzi - zrobić hałas i dać mu w ten sposób szansę oddalenia się.

Autor: Grzegorz Mnich, Emilia Białecka

ZOBACZ TEŻ: Znacie park Rejtana w Łodzi? To jeden z najbardziej klimatycznych zieleńców, a do tego z niezwykłą historią!