Makabra w Łódzkiem

Wjechał hulajnogą prosto pod koła porsche! Śmiertelny wypadek na przejściu w Wieluniu

2023-02-22 9:18

39-latek jadący hulajnogą zginął na przejściu dla pieszych w Wieluniu, po tym jak uderzyło w niego porsche panamera. Do śmiertelnego wypadku doszło we wtorek, 21 lutego, przed godz. 13.30. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, mężczyzna jechał hulajnogą chodnikiem, ale zjechał nagle na pasy. Po potrąceniu przez porsche był jeszcze reanimowany, ale bez skutku.

Śmiertelny wypadek na przejściu w Wieluniu. 39-latek kierujący hulajnogą zginął pod kołami porsche

Prowadzący porsche panamera potrącił na przejściu dla pieszych kierującego hulajnogą 39-latka, w wyniku czego drugi z mężczyzn zginął na miejscu. Wszystko działo się we wtorek, 21 lutego, przed godz. 13.20, na ul. Sieradzkiej w Wieluniu. Jak wstępnie informuje policja, 39-letni mieszkaniec Wielunia poruszał się elektryczną hulajnogą, ale po chodniku, gdy zjechał nagle na pasy, przez które przejeżdżało porsche. Doszło do potrącenia, po którym rozpoczęła się jeszcze reanimacja poszkodowanego, ale nie przyniosła ona skutku. Prowadzący porsche 33-latek, mieszkaniec Gdańska, był trzeźwy. Szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku na przejściu dla pieszych w Wieluniu wyjaśniają policjanci pod nadzorem tamtejszej prokuratury rejonowej.

Zdjęcia dzięki uprzejmości info.wielun.pl.

- Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze. Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym hulajnoga elektryczna jest pojazdem i jasno określone są zasady korzystania z niej. Użytkownicy hulajnóg elektrycznych powinni bezwzględnie pamiętać o tym, że zbliżając się do przejścia dla pieszych powinni z niej zejść, identycznie jak w przypadku roweru i przeprowadzić ją na drugą stronę, chyba że korzystają z przejazdu rowerowego - wtedy jadą po tym przejeździe. Przypominamy również kierowcom, że dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność i i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach oraz na nie wchodzącemu - apeluje policja w Wieluniu.

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Policjanci ze Wschowy ścigają 21-latka poszukiwanego do odbycia kary