Potrącenie 17-latek w Wojsławicach

i

Autor: Policja

Koszmar

Wojsławice. Dwie 17-latki potrącone przez kierowcę bez uprawnień

2023-02-06 17:13

Szokujący wypadek w miejscowości Wojsławice w Łódzkiem. Pędzący mazdą 38-latek potrącił dwie 17-latki na chodniku! Jego auto pędziło tak, że zdążyło jeszcze zniszczyć słup, skrzynkę elektryczną i znak drogowy. Mężczyzna nie miał uprawnień, a samochód - ważnych badań.

Wypadek w Wojsławicach

Do przerażającego wypadku doszło w miejscowości Wojsławice w piątek, 3 lutego. Jak podaje policja, 38-letni sieradzanin jadący samochodem marki Mazda w kierunku Zduńskiej Woli pędził jak szalony! Stracił panowanie nad autem, wypadł na chodnik i potrącił dwie 17-latki, mieszkanki Wojsławic. - Dziewczyny z obrażeniami zostały przetransportowane do szpitali. Po obserwacji wróciły do domów - informuje sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk ze zduńskowolskiej policji. - Po sprawdzeniu danych kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że 38-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód nie miał ważnego przeglądu technicznego, w związku z tym został zabezpieczony na policyjnym parkingu - dodaje policjantka.

Po wypadku odnotowano spore zniszczenia. Samochód uszkodził słup ze znakiem „Koniec obszaru zabudowanego” i skrzynkę elektryczną. Policja informuje, że za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień wysyłany jest zawsze do sądu wniosek o ukaranie. Sąd w takiej sytuacji obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat i może orzec karę grzywny w wysokości do 30 tysięcy złotych. 

Sonda
Miałaś/eś kiedykolwiek wypadek samochodowy?
Tu autobus potrącił 64-latkę. Kobieta zmarła w szpitalu

To oni pierwsi docierają do ofiar drastycznych wypadków.

Co szokuje ich najbardziej? POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają