Volkswagen nagle zjechał na drogę rowerową i potrącił człowieka

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Volkswagen nagle zjechał na drogę rowerową i potrącił człowieka

2021-08-12 15:56

Do potrącenia rowerzysty doszło w środę (11.08.2021) na ul. Włókniarzy w Łodzi. Kierowca volkswagena nagle wjechał na drogę rowerową. Policja podejrzewa, że do wypadku przyczynił się prawdopodobnie jego stan zdrowia.

Wypadek na ul. Włókniarzy miał miejsce 11.08 około godziny 18:30. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 42-letni kierujący volkswagenem jechał aleją Włókniarzy w kierunku ulicy Legionów i w nieustalonych okolicznościach, przy ulicy 6-go Sierpnia wjechał na ciąg rowerowo - pieszy, gdzie na wysokości stadionu żużlowego potrącił 57-letniego rowerzystę, a następnie uderzył w słup oświetlenia ulicznego. "Siła uderzenia była tak duża, że cyklista upadł na jezdnię i z urazem wielonarządowym został przewieziony do szpitala. Do szpitala trafił również kierujący volkswagenem" - podaje policja.

Pędził 250 km/h i nie zwalniał. Był poszukiwany przez trzy prokuratury

Policjanci sprawdzili trzeźwość 42-latka, wówczas okazało się, że w organizmie mężczyzny znajdują się śladowe ilości alkoholu, w związku z powyższym pobrano od niego krew do dalszych badań.

"W rozmowie ze świadkami zdarzenia, którzy pierwsi udzielali pomocy obu mężczyznom, policjanci ustalili, że prawdopodobnie stan zdrowia kierującego autem mógł wpłynąć na zaistnienie zdarzenia, przypuszczenia świadków potwierdzili lekarze" - informuje asp. szt. Marzanna Boratyńska WRD KMP w Łodzi.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Wydział Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany