Wyprzedzał rowerzystę, doszło do tragedii. Koszmarny wypadek pod Skierniewicami

i

Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Śmiertelne potrącenie rowerzysty

Wyprzedzał rowerzystę, doszło do tragedii. Koszmarny wypadek pod Skierniewicami

2022-11-21 9:31

Śmiertelny wypadek w miejscowości Trzcianna w powiecie skierniewickim (woj. łódzkie). Doszło tam do potrącenia rowerzysty przez 23-letniego kierowcę auta dostawczego.

Wypadek w miejscowości Trzcianna w gminie Nowy Kawęczyn miał miejsce w miniony piątek - poinformowała policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-latek kierujący samochodem ciężarowym renault master podczas wyprzedzania rowerzysty potrącił go. Na skutek wypadku 70-latek kierujący rowerem poniósł śmierć na miejscu. "Kierujący pojazdem był trzeźwy. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Decyzją prokuratora kierujący renault został zatrzymany, a zwłoki, samochód i rower zabezpieczone do dalszych badań" - informuje asp.sztab. Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają policjanci ze skierniewickiej komendy miejskiej.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności za kierownicą. "Manewr wyprzedzania jest jednym z najbardziej niebezpiecznych na drodze. Wyprzedzając pieszego lub rowerzystę należy zachować bezpieczną odległość, aby uniknąć potrącenia. Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w konfrontacji z pojazdem są bez szans. Takie wypadki zazwyczaj mają tragiczny skutek" - przestrzega policja.

Sonda
Brałeś kiedyś udział w wypadku drogowym?
Wstrząsająca relacja mieszkańca Przewodowa "Boimy się cały czas, że to się powtórzy"
Nasi Partnerzy polecają