Adam Kszczot

Autor: WikipediaCC/Erik van Leeuwen Adam Kszczot

Złota sobota! Kapitalny Adam Kszczot

2018-08-12 2:45

Adam Kszczot dopełnił formalności. Łodzianin zdobył złoty medal ME w biegu na 800 metrów.

Polacy byli najliczniejszą nacją w finale biegu na 800 metrów mężczyzn. Na starcie zameldowało się aż trzech Biało-Czerwonych biegaczy. Najlepiej wypadł Adam Kszczot, który daleko w tyle zostawił resztę stawki i minął metę z czasem 1:44.59. Podium uzupełnili Szwed Andreas Kramer i Francuz Pierre-Ambroise Bosse.

To trzeci triumf Kszczota na mistrzostwach Europy. Wcześniej był najlepszy w 2016 roku w Amsterdamie i w 2014 roku w Zurychu. Ponadto zdobył brązowy medal podczas zawodów w Barcelonie w 2010 roku. W tym roku zdążył już "wybiegać" złoty krążek na halowych mistrzostwach świata w Birmingham.

>>> Chciał mu udzielić pomocy, za co oberwał. Pijany 37-latek uderzył ratownika medycznego w Łodzi

Pozostali Polacy zakończyli sobotni bieg na 800 metrów tuż za podium. Michał Rozmys był czwarty z czasem 1:45.32 - to najlepszy wynik w jego karierze. Tuż za nim uplasował się Mateusz Borkowski, który na bieżni w Berlinie również pobił swój życiowy rekord (1:45.42).

Formą imponowały także biegaczki. Justyna Święty-Ersetic zdobyła złoty medal w biegu na 400 metrów. Tego samego dnia sztafeta kobiet ze Święty-Ersetic w składzie zajęła pierwsze miejsce w konkurencji 4x400 metrów.

Reprezentacja Polski na tegorocznych ME w Berlinie ma już sześć złotych i trzy srebrne krążki. Jak dotąd to najlepszy rezultat na turnieju.

Czytaj również: Na piasku w centrum miasta walczą o medale! W Łodzi na Rynku Manufaktury trwa turniej piłki ręcznej - ​Handball Plener [WIDEO]