Co powiedział sąd?

Znana aktorka z Los Angeles na rozprawie w Polsce. Zaskakująca decyzja ws. śmierci Bohdana Gadomskiego

2023-06-28 13:42

We wtorek, 27 czerwca, przed sądem w Łodzi miał zapaść wyrok ws. śmierci Bohdana Gadomskiego. Znany dziennikarz muzyczny odszedł w niejasnych okolicznościach w marcu 2020 r., po tym jak otrzymał zbyt dużą dawkę insuliny, co doprowadziło do stanu hiperglikemii. W sądzie w Łodzi pojawiła się m.in. aktorka Katarzyna Śmiechowicz, która wyemigrowała do USA.

Śmierć Bohdana Gadomskiego. Aktorka Katarzyna Śmiechowicz na sali sądowej

Sąd w Łodzi podjął zaskakującą decyzję ws. śmierci Bohdana Gadomskiego, bo mimo wcześniejszych zapowiedzi nie ogłosił w tej sprawie wyroku - informuje Expressilustrowany.pl. Na rozprawie we wtorek, 27 czerwca, pojawiła się m.in. Katarzyna Śmiechowicz. Aktorka i modelka, która przed ponad 20 laty wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i zamieszkała w Los Angeles, była przyjaciółką zmarłego dziennikarza muzycznego. Bohdan Gadomski zmarł w marcu 2020 r. w wieku 71 lat, gdy znalazł się w stanie hiperglikemii po przyjęciu zbyt dużej dawki insuliny. Zdaniem prokuratury doprowadzili do tego śpiewak operowy Borys Ł. i jego żona Halina K.-Ł. 57-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć, natomiast 53-letnia kobieta odpowiada za narażenie pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

- Strasznie się martwiłam, denerwowałam, bo śledztwo i proces trwają już 3 lata. Myślałam, że dziś usłyszę informację pozwalającą nam zamknąć tę sprawę. Jeżeli nadal poszukujemy dowodów, które są niezmiennie ważne, to poczekamy. Ważne aby decyzja była sprawiedliwa - powiedziała w rozmowie z serwisem Expressilustrowany.pl Śmiechowicz.

Czytaj też: Zaginięcie czy zbrodnia? Mąż Anety z zarzutami po 23 latach! Sąsiadka mówi o awanturze i podartych zdjęciach

Dlaczego nie zapadł wyrok ws. śmierci dziennikarza?

Jak informuje Expressilustrowany.pl, sąd w Łodzi uzasadnił decyzję o przełożeniu ogłoszenia wyroku koniecznością uzupełnienia materiału dowodowego. W związku z tym zwrócił się do apteki, w której obydwoje oskarżeni realizowali recepty na leki dla Bohdana Gadomskiego, o nadesłanie kopii paragonów z marca 2020 r, zbiorczej faktury wystawionej dla dziennikarza i serii insuliny sprzedanych na podstawie ww. recept. Do akt sprawy ma również zostać dołączone aktualne zaświadczenie o karalności oskarżonych. Kolejna rozprawa odbędzie się 31 sierpnia.

Sonda
Jak oceniacie działanie wymiaru sprawiedliwości?
Antek Królikowski sprzedaje dom, by płacić na syna
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany