Zwierzyniec. Jechał za pijanym kierowcą, był świadkiem jak zjeżdża do rowu

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. StockSnap /zdjęcie ilustracyjne

Zwierzyniec. Jechał za pijanym kierowcą, był świadkiem jak ten zjeżdża do rowu

2021-11-22 14:09

4 promile alkoholu we krwi miał mężczyzna, który w niedzielę (21 listopada) jechał przez miejscowość Zwierzyniec. Tam, jadącego wężykiem, zauważył go inny kierowca, który zawiadomił służby. Chwilę później 35-latek zjechał do rowu.

Zdarzenie miało miejsce po godzinie 17:00. Świadek przejeżdżający przez miejscowość Zwierzyniec zauważył opla, który poruszał się tzw. "wężykiem", zjeżdżając z prawego na lewy pas. "Podejrzewając, że kierowca może być pijany, świadek cały czas obserwował go, zachowując bezpieczny dystans i powiadomił dyżurnego sieradzkiej komendy. W pewnym momencie kierujący oplem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Świadek podszedł do niego i po krótkiej rozmowie wyczuł od niego woń alkoholu. Kierowca opla, chcąc uniknąć odpowiedzialności uciekł w kierunku pobliskiego lasu. Po kilku minutach mężczyzna wrócił, wsiadł za kierownicę i próbował wyjechać z rowu. W tym czasie na miejsce przyjechał patrol policji" - podaje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu.

Pomorskie: Uber przydzwonił na czerwonym. "Ręce opadają"

Funkcjonariusze ustalili jego tożsamość i sprawdzili stan trzeźwości. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. Alkomat wskazał, że ma on w organizmie ponad 4 promile alkoholu. Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny, a samochód został zabezpieczony.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być zaostrzone?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany