Pistolet

i

Autor: pixabay.com Pistolet

Dramat pod Skierniewicami

11-latka postrzelona przez brata z karabinu! Dziecko w ciężkim stanie [AKTUALIZACJA]

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się we wtorek, 31 stycznia pod Skierniewicami w województwie łódzkim! We wsi Borowiny brat postrzelił z karabinu swoją jedenastoletnią siostrę. Dziewczynka trafiła do szpitala, według RMF FM stan dziecka jest poważny. Jak doszło do wypadku? Są wstępne ustalenia.

11-latka postrzelona z karabinu przez brata. Nieszczęśliwy wypadek w Borowinach pod Skierniewicami

Aktualizacja środa, 1 lutego, godz. 11.28

Policja w Skierniewicach potwierdza, że postrzelona 11-latka odniosła poważne obrażenia ciała i przebywa w szpitalu. Od rana na miejscu zdarzenia trwają jeszcze czynności prokuratury. - Do dyspozycji śledczych został zatrzymany 14-latek i jego ojciec, z którymi są wykonywane czynności - informuje nadkomisarz Magdalena Studniarek z Komendy Powiatowej Policji w Skierniewicach.

Wcześniej pisaliśmy:

11-letnia dziewczynka postrzelona z karabinu przez własnego brata! Te dramatyczne wydarzenia rozegrały się we wtorek, 31 stycznia we wsi Borowiny. To niewielka miejscowość znajdująca się kilka kilometrów na północ od Skierniewic w województwie łódzkim, na terenie Puszczy Bolimowskiej. Według Wikipedii, Borowiny liczą sobie zaledwie 171 mieszkańców. Na miejsce zostały tam wezwane policja i pogotowie ratunkowe. Okazało się, że 11-latka została postrzelona z karabinu. Jak doszło do wypadku? Są wstępne ustalenia. Informacje o dramacie jako pierwsze podało RMF FM.

Brat dziecka czyścił znaleziony w lesie karabin. Broń wystrzeliła

Według tych ustaleń, całe zajście było nieszczęśliwym wypadkiem. Brat dziewczynki czyścił karabin pochodzący z okresu II wojny światowej. Właśnie wtedy broń miała w niekontrolowany sposób wystrzelić w stronę znajdującej się obok 11-letniej dziewczynki. Chłopiec powiedział policjantom, że historyczną broń znalazł w lesie. Jest to możliwe, ta okolica była scenerią wielu walk podczas II wojny światowej. Trwa śledztwo mające ustalić szczegóły tego zdarzenia.

Policja: "14-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego postrzelił swoją 11-letnią siostrę"

"Otrzymaliśmy informację, że 14-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego postrzelił swoją 11-letnią siostrę. Dziewczynka w dość poważnym stanie trafiła do szpitala. Broń pochodzi prawdopodobnie z okresu II wojny światowej" - powiedziała PAP rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi kom. Aneta Sobieraj.

Sonda
Czy mieszkańcy Polski powinni mieć dostęp do broni?

QUIZ. Jakiego słowa to synonim? Test dla mistrzów, 10/10 to cud

Pytanie 1 z 10
Ambaras to...
Nocna akcja na stacji paliw w Konstancie-Jeziornie. Policja postrzeliła poszukiwanego!
Nasi Partnerzy polecają