21-latek ZAATAKOWAŁ OD TYŁU 13-latka. Za to, CO ZROBIŁ może iść za kratki nawet na 12 LAT!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

21-latek ZAATAKOWAŁ OD TYŁU 13-latka. Za to, CO ZROBIŁ może iść za kratki nawet na 12 LAT!

2021-03-31 14:02

Dla 13-latka z Opoczna to będzie prawdopodobnie trauma na całe życie. Chłopiec został zaatakowany w drodze do sklepu przez starszego od siebie o kilka lat mężczyznę. Sprawę na policję zgłosiła jego mama. Wkrótce 21-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy, a zebrane w sprawie dowody pozwoliły sądowi na zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Koszmar 13-latka rozegrał się 17 marca około godziny 20:00. Chłopiec wyszedł do pobliskiego sklepu, a kiedy szedł ulicą Żeromskiego, nagle ktoś zaszedł go od tyłu, następnie popchnął go, a potem zaczął go przyduszać i przytrzymywać ręką. W konsekwencji chłopiec upadł na chodnik. - Napastnik wykorzystał bezbronność dziecka, zabrał mu z kieszeni telefon komórkowy oraz 10 złotych i zbiegł z miejsca zdarzenia - opisuje policja.

CZYTAJ TEŻ: Opoczno: 14-latek był TAK PIJANY, że nie było z nim kontaktu! PROSTO Z ULICY trafił do szpitala

Losem chłopca zainteresował się jeden z przechodniów, który odprowadził go do domu. Następnie mama 13-latka o zdarzeniu powiadomiła opoczyńskich policjantów.

Zaatakował policjantów nożem! Polała się krew

- Mundurowi niezwłocznie ruszyli na poszukiwania sprawcy, a kolejni zadysponowani policjanci zabezpieczali wszelkie możliwe dowody w tej sprawie. Szybka reakcja mundurowych i determinacja w ustaleniu sprawcy przyniosła efekty - opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Kilkanaście minut od zgłoszenia policjanci zatrzymali 21-letniego opocznianina. Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. Decyzją sądu sprawca trafił na trzy miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Jedna taka wpadka i mogą uznać Cię za "buraka"! SPRAWDŹ, czy znasz zasady savoir vivre!

Pytanie 1 z 15
Jeśli przytrafi nam się rozmowa telefoniczna w towarzystwie, po jej zakończeniu...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany