53-letni Waldemar zabił swoją matkę. Pijany, położył się spać w pokoju obok. Prokuratura zdradza szczegóły zbrodni

i

Autor: POLICJA/UNSPLASH 53-letni Waldemar zabił swoją matkę. Pijany, położył się spać w pokoju obok. Prokuratura zdradza szczegóły zbrodni

WSTRZĄSAJĄCE SZCZEGÓŁY

53-letni Waldemar zabił swoją matkę. Pijany, położył się spać w pokoju obok. Prokuratura zdradza szczegóły zbrodni

2023-01-26 18:21

Funkcjonariusze zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który zabił własną matkę. Syn postanowił położyć jej ciało na wersalce, sam był kompletnie pijany, kiedy policjanci wtargnęli do jego mieszkania. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Prokuratura zabrała głos i przedstawiła dane policyjne, które zostały zebrane w minionym tygodniu.

Gmina Zadzim. Syn zabił swoją 78-letnią matkę. Martwa kobieta leżała na wersalce

Makabrycznego odkrycia dokonali policjanci w niedzielę, 22 stycznia na terenie gminy Zadzim. Policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańców, którzy nie mogli dostać się do domu starszej kobiety mieszkającej w sąsiedztwie.

Mundurowi po wejściu do pomieszczenia mieszkalnego, zastali zwłoki kobiety na wersalce. W drugim pokoju spał mężczyzna. Kontakt z 53-latkiem był utrudniony. Znajdował się pod wpływem alkoholu. Po badaniu stanu trzeźwości, okazało się, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie – poinformowała rzeczniczka KPP w Poddębicach mł. asp. Sylwia Kaźmierczak.

Śpiący mężczyzna na kanapie okazał się synem kobiety. 53-latek w rozmowie z policją przyznał się do zabójstwa matki. Został zatrzymany. Sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie podejrzanego.

Do zabójstwa doszło poprzez skrępowanie i uduszenie. Na miejscu zbrodni pracował prokuratur, który nadzorował oględziny, przesłuchania świadków i zabezpieczenie zwłok.

Śledztwo jest we wstępnej fazie i wyjaśnieniu podlegają okoliczności zdarzenia a także motywacja kierująca sprawcą. Jak wynika z danych policyjnych wobec podejrzanego nie były prowadzone interwencje a rodzina nie była objęta procedurą „niebieskiej karty” – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Sieradzu.

Sonda
Jaka powinna być kara za brutalne zabójstwo własnej matki?