Antykwarnia na Targowej: Po antykwariacie i sklepie mięsnym przyszedł czas na miejsce z łódzką duszą [GALERIA ZDJĘĆ]

2016-06-15 15:18

Przy ulicy Targowej w Łodzi od niedawna mieści się "Antykwarnia". Ponad sto lat temu był tam antykwariat, w PRL-u - sklep z mięsem, a przez ostatnie lata lokal świecił pustkami. Przyszedł czas na miejsce z łódzką duszą, ZOBACZCIE sami!

Ponad 100 lat temu był tam antykwariat, w PRL-u - sklep z mięsem, a przez ostatnie lata lokal świecił pustkami. Przy ulicy Targowej w Łodzi od niedawna mieści się "Antykwarnia", miejsce gdzie można czytać stare książki, wsłuchać się w dawną muzykę i porozmawiać o historycznej Łodzi. Żaden szczegół tego wnętrza nie będzie przypadkowy.  - Każdy bibelot i każdy przedmiot można wziąć w rękę - dotknąć, zobaczyć, obejrzeć i poczuć ten kawałek historii mając go w ręku, przez co ten odbiór jest o wiele cieplejszy, a nie czysto naukowy, podręcznikowy - mówi jeden z twórców Antykwarni Piotr Jabłoński.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA z wnętrza!<<

Zobacz też: Łódź dawniej i dziś [ZDJĘCIA]: ReFotografie podbijają facebook'a. ZOBACZCIE, dlaczego!

Pomysłodawcy miejsca liczą na to, że czytelnictwem zarażą dzieci. - Jesteśmy świeżo otwarci, ale już widzimy dzieciaki, które są ciekawe tego miejsca i chętnie przychodzą. Widać zainteresowanie, bo dla nich to już jest takie miejsce niecodzienne - dodaje Agnieszka Jabłońska i jak zapowiada, w Antykwarni organizowane będą dla dzieci i młodzieży spotkania, zabawy oraz konkursy..

A w zbiorach Antykwarni oprócz starych wydań znajdują się także nowe pozycje.

Więcej o nowym miejscu w Łodzi w materiale reporterki Radia ESKA Patrycji Szynter, posłuchajcie:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany