Archidiecezja łódzka komentuje słowa posła Treli. Chodzi o zniszczenie pomnika Jana Pawła II

i

Autor: Grzegorz Michałowski/East News, Marcin Wziontek/Super Express

Kuria pisze o "nieprawdziwych informacjach"

Archidiecezja łódzka prostuje słowa posła Treli. Chodzi o zniszczenie pomnika Jana Pawła II

2023-04-05 13:31

Archidiecezja łódzka postanowiła odnieść się do wywiadu, w którym poseł Lewicy Tomasz Trela komentował kwestię zniszczenia pomnika Jana Pawła II. Policja w Łodzi otrzymała w tej sprawie zgłoszenie 2 kwietnia, czyli w rocznicę śmierci Ojca Świętego. Nieznany sprawca bądź sprawcy oblali farbą twarz i ręce Jana Pawła II, pisząc na monumencie: "Maxima Culpa".

Archidiecezja łódzka prostuje słowa posła Treli. Chodzi o zniszczenie pomnika Jana Pawła II

Temat zniszczenia pomnika Jana Pawła II w Łodzi nie cichnie, bo tym razem głos w tej sprawie zabrała archidiecezja łódzka, komentując jednocześnie słowa posła Lewicy Tomasz Treli. Parlamentarzysta udzielił w poniedziałek, 3 kwietnia, wywiadu Programowi 1 Polskiego Radia, w którym, jak informuje serwis Deon.pl, miał "podziękować prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej za za zaangażowanie w oczyszczenie pomnika Jana Pawła II". Kuria Metropolitalna Łódzka nazwała informacje posła Treli "nieprawdziwymi" i opublikowała na swojej stronie specjalne oświadczenie.

- W nawiązaniu do wywiadu udzielonego przez pana posła Tomasza Trelę na antenie Programu 1 Polskiego Radia w poniedziałek 3 kwietnia br. informujemy, że pomnik św. Jana Pawła II przy łódzkiej bazylice archikatedralnej, zdewastowany w niedzielę 2 kwietnia br., został oczyszczony tego samego dnia przez prywatną firmę wynajętą przez Archidiecezję Łódzką i wyłącznie na koszt archidiecezji - czytamy na stronie archidiecezji łódzkiej.

Kulisy zniszczenia pomnika Jana Pawła II w Łodzi

Zgłoszenie dotyczące zniszczenia pomniku Jana Pawła II w Łodzi wpłynęło do tamtejszej policji w niedzielę, 2 kwietnia, czyli w rocznicę śmierci Ojca Świętego. Nieznany sprawca lub sprawcy oblali jego twarz i ręce kolorową farbą, dopisując na monumencie: "Maxima Culpa". Prokuratura Rejonowej Łódź-Śródmieście wstępnie zakwalifikowała ten czyn jako znieważenie pomnika i obrazę uczyć religijnych, za co grozi do 2 lat więzienia.

Sonda
Czy Jan Paweł II jest dla ciebie autorytetem?
Małgorzata Kidawa Błońska: JAN PAWEŁ II JEST DLA MNIE OSOBĄ ŚWIĘTĄ