ATAK ZIMY w Polsce! Ostrzeżenia IMGW i opady śniegu to nie wszystko [PROGNOZA POGODY]

2020-11-30 5:45 KM
ATAK ZIMY w Polsce! Ostrzeżenia IMGW i opady śniegu to nie wszystko [PROGNOZA POGODY]
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose ATAK ZIMY w Polsce! Ostrzeżenia IMGW i opady śniegu to nie wszystko [PROGNOZA POGODY]

Atak zimy w Polsce! Prognoza pogody na poniedziałek (30.11.2020) nie zostawia złudzeń. Meteorolodzy zapowiadają opady deszczu ze śniegiem, śniegu i niskie temperatury. IMGW ostrzega przed oblodzeniem. Kierowcy muszą bardzo uważać na drogach. Co jeszcze czeka nas w najbliższych godzinach? Sprawdźcie szczegółowe prognozy poniżej.

Spis treści

  1. Ostrzeżenia IMGW i opady śniegu to nie wszystko [PROGNOZA POGODY 30.11.2020]
  2. Prognoza pogody na poniedziałek (30.11.2020). Zimowy klimat dominuje
  3. Prognoza pogody. Noc z poniedziałku na wtorek (30.11 - 1.12)

Ostrzeżenia IMGW i opady śniegu to nie wszystko [PROGNOZA POGODY 30.11.2020]

Prognoza pogody na poniedziałek (30.11.2020). Jak będzie wyglądać początek tygodnia w naszym kraju? Najbliższe kilkanaście godzin to przedsmak zimowego klimatu. Ostrzeżenie IMGW dotyczące oblodzenia dotyczy województw: wielkopolskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego, małopolskiego, podkarpackiego i opolskiego i łódzkiego. W zależności od regionu, ostrzeżenie pierwszego stopnia (żółty alert IMGW) prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniane jest na 75-75%. Przydatną mapę znajdziecie TUTAJ.

Prognoza pogody na poniedziałek (30.11.2020). Zimowy klimat dominuje

Oblodzenie to jedno, ale zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Meteorolodzy przewidują, że w poniedziałek warunki atmosferyczne solidnie dadzą nam w kość. 

- Przelotny deszcz ze śniegiem (sporadycznie śnieg) popada od Wybrzeża i Pomorza, przez Wielkopolskę, po Śląsk, a pod koniec dnia również częściowo w centrum. Chmury będą dominować na niebie, a słońce okresami zaświeci zwłaszcza na południu, południowym wschodzie i częściowo w centrum - pisze Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

Prognoza pogody na poniedziałek - 30.11.2020
Autor: Super Express Prognoza pogody na poniedziałek - 30.11.2020

Meteorolog z Torunia przekazuje też za pośrednictwem portalu pogodawtoruniu.pl, że najwyższa temperatura prognozowana jest na zachodzie i północnym zachodzie (3-4 stopnie), a najniższa (0-1 stopnie) na krańcach wschodnich. W obszarach podgórskich i w górach przez cały dzień utrzyma się słaby mróz. Południowo zachodni wiatr powieje z umiarkowaną prędkością.  

Prognoza pogody. Noc z poniedziałku na wtorek (30.11 - 1.12)

Eksperci IMGW przekazują, że w nocy z poniedziałku na wtorek (30.11 - 1.12) zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na południu kraju. Miejscami, głównie w północnej połowie kraju, słabe opady śniegu a nad morzem deszczu ze śniegiem. Na południu mieszkańcy zmierzą się z lokalnymi mgłami, ograniczającyami widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od -6°C do -3°C na wschodzie i południu kraj oraz od -2°C do 0°C na zachodzie i nad morzem. - W rejonach podgórskich od -10°C do -6°C, w dolinach lokalnie spadek temperatury do -12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i w górach okresami porywisty, południowy - informują specjaliści Instytutu.

Dawid Kubacki, mistrz Polski w skokach: Wierzę, że zimą zawody będą odbywały się normalnie.