Będą nowe miejsca do odpoczynku i rekreacji nad wodą w regionie łódzkim!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Pexels

Będą nowe miejsca do odpoczynku i rekreacji nad wodą w regionie łódzkim!

2021-07-20 13:43

Do końca roku, w regionie łódzkim, mają powstać nowe inwestycje w ramach programu rozwoju turystyki wodnej na rzekach Pilicy i Bzurze. Z dotacji przekazanej przez samorząd województwa powstanie m.in. plaża w Grotowicach, szlak wodny w gminie Aleksandrów czy pomosty dla kajaków w powiecie łowickim.

Program rozwoju turystyki wodnej w Łódzkiem realizowany będzie po raz pierwszy. "Na zadania w zakresie rozwoju infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na rzekach Pilicy i Bzurze w tegorocznym budżecie województwa przeznaczona została kwota 200 tys. złotych. Jest to pierwszy taki program realizowany w województwie" - poinformowała we wtorek kancelaria marszałka woj. łódzkiego.

Jak podaje PAP, dofinansowanie otrzymały cztery samorządy w regionie. W ramach projektu Gmina Rzeczyca rozbuduje plażę na przystani kajakowej w miejscowości Grotowice oraz utwardzi teren przyległy, na którym będzie można zwodować kajaki. Z kolei Aleksandrów przygotuje szlak wodny rzeki Pilicy.

Ostre sceny seksu na plaży w Mielnie. Kochali się na oczach tłumów

Położony nad Pilicą Sulejów ma w planach budowę infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej. Przy ul. Taraszczyńskiej powstanie m.in. wiata, ławki z zadaszeniem, parking dla samochodów i dla rowerzystów. Gmina na ten cel otrzymała 80 tys. zł.

Natomiast Powiat Łowicki został wsparty kwotą 70 tys. zł, za które wybuduje pomosty na Bzurze - mają one posłużyć amatorom turystyki kajakowej. W ramach inwestycji zostanie wykonanych pięć tymczasowych pomostów pływających w Walewicach, Strugienicach, Klewkowie i Kompinie. Pomosty będą użytkowane w sezonie, a na zimę będą demontowane.

Wszystkie gminy mają czas na realizację projektów do końca roku.