Będą nowe miejsca do odpoczynku i rekreacji nad wodą w regionie łódzkim!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Pexels

Będą nowe miejsca do odpoczynku i rekreacji nad wodą w regionie łódzkim!

2021-07-20 13:43

Do końca roku, w regionie łódzkim, mają powstać nowe inwestycje w ramach programu rozwoju turystyki wodnej na rzekach Pilicy i Bzurze. Z dotacji przekazanej przez samorząd województwa powstanie m.in. plaża w Grotowicach, szlak wodny w gminie Aleksandrów czy pomosty dla kajaków w powiecie łowickim.

Program rozwoju turystyki wodnej w Łódzkiem realizowany będzie po raz pierwszy. "Na zadania w zakresie rozwoju infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na rzekach Pilicy i Bzurze w tegorocznym budżecie województwa przeznaczona została kwota 200 tys. złotych. Jest to pierwszy taki program realizowany w województwie" - poinformowała we wtorek kancelaria marszałka woj. łódzkiego.

Jak podaje PAP, dofinansowanie otrzymały cztery samorządy w regionie. W ramach projektu Gmina Rzeczyca rozbuduje plażę na przystani kajakowej w miejscowości Grotowice oraz utwardzi teren przyległy, na którym będzie można zwodować kajaki. Z kolei Aleksandrów przygotuje szlak wodny rzeki Pilicy.

Ostre sceny seksu na plaży w Mielnie. Kochali się na oczach tłumów

Położony nad Pilicą Sulejów ma w planach budowę infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej. Przy ul. Taraszczyńskiej powstanie m.in. wiata, ławki z zadaszeniem, parking dla samochodów i dla rowerzystów. Gmina na ten cel otrzymała 80 tys. zł.

Natomiast Powiat Łowicki został wsparty kwotą 70 tys. zł, za które wybuduje pomosty na Bzurze - mają one posłużyć amatorom turystyki kajakowej. W ramach inwestycji zostanie wykonanych pięć tymczasowych pomostów pływających w Walewicach, Strugienicach, Klewkowie i Kompinie. Pomosty będą użytkowane w sezonie, a na zimę będą demontowane.

Wszystkie gminy mają czas na realizację projektów do końca roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE