Bednary: Poszukiwania 13-latka, który wszedł do Bzury. Nurkowie w akcji

i

Autor: Ben_Kerckx / CC0 / pixabay.com Poznań: Kobieta utonęła w wodzie! Trwają poszukiwania mężczyzny - zdj. ilustracyjne

Bednary: Poszukiwania 13-latka, który wszedł do Bzury. Nurkowie w akcji

2021-08-10 17:48

Wciąż nie odnaleziono 13-letniego chłopca, który we wtorek w południe wszedł do rzeki Bzury i nagle zniknął w wodzie. Ratownicy z grupy wodno-nurkowej przeszukali już dwa kilometry linii brzegowej, a następnie rozpoczęli poszukiwania pod wodą. W akcji poszukiwawczej biorą udział strażacy i nurkowie.

Do zdarzenia doszło krótko po godzinie 12:00 w miejscowości Bednary, przy ul. Mostowej. Do wody wszedł 13-letni chłopiec, by się wykąpać. Nagle zniknął. Pomoc wezwał jego kolega, który pozostał na brzegu.

Na miejscu jest Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodnego Nurkowego z Łodzi i kilkanaście jednostek straży pożarnej z Łowicza, Nieborowa i Bednar. Do pomocy włączyli się strażacy z OSP w Łowiczu. Do tej pory przeszukano około 2 kilometry linii brzegowej na odcinku Bednary - Kompina. Kolejnym etapem będą poszukiwania pod lustrem wody.

Czytaj więcej: Bzura. Trwa akcja poszukiwawcza 13-latka! Nagle zniknął w wodzie

- Ratownicy będą schodzić pod wodę w poszukiwaniu chłopca - mówi w rozmowie z TVN24 młodszy brygadier Rafał Garbarz, zastępca komendanta straży pożarnej w Łowiczu.

Akcja poszukiwawcza jest utrudniona m.in. ze względu na wysoki stan wody w Bzurze. Kolejnymi przeszkodami są też liczne, powalone przez ostatnie wichury drzewa, znajdujące się w wodzie.

Miejsce, w którym doszło do zdarzenia jest często odwiedzane przez dzieci i młodzież w celu kąpieli. Jest to również miejsce bardzo niebezpieczne.

Czytaj też: Tajemnicze zaginięcie Sandry z Pabianic. Aktualizacja

Sonda
Umiesz pływać?
Mrzeżyno: utonął w kanale portowym
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany