Łódzka Kolej Aglomeracyjna

i

Autor: materiały Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Bilet Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej ważny w warszawskiej komunikacji miejskiej

2016-03-17 13:25

Łódzka Kolei Aglomeracyjna podpisała z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie umowę, dzięki której posiadając bilet ŁKA z Łodzi do Warszawy będzie można korzystać ze stołecznej komunikacji miejskiej.

Umowa zacznie obowiązywać dopiero od 13 marca (niedziela), ale już teraz łodzianie przyjeżdżający do Warszawy mogą planować w domowym budżecie nieco większe oszczędności. Jak to będzie wyglądać w praktyce? - Pasażer z biletem jednorazowym ŁKA na przejazd z Łodzi do Warszawy Zachodniej, Centralnej lub Wschodniej, po opuszczeniu dworca będzie mógł na podstawie tego samego biletu podróżować w 1. strefie biletowej - tłumaczy ZTM Warszawa. Chodzi zarówno o autobusy, jak i tramwaje, metro (bezpłatne wejścia obok bramek biletowych) oraz pociąg SKM.

Trzeba ręcznie wpisać godzinę

Bilety ŁKA będą ważne przez 75 minut od rozpoczęcia podróży. Tutaj ZTM wymyśliło, że aby móc skorzystać z tej możliwości, trzeba będzie na odwrocie biletu ŁKA wpisać długopisem godzinę rozpoczęcia podróży (adnotacja „ważny od godz.:”). Kontrolowanie wpisywania prawidłowego czasu ma być proste. - Godzina rozpoczęcia ważności biletu w pojazdach komunikacji miejskiej nie może być późniejsza niż 60 minut od rozkładowego przyjazdu pociągu na Dworzec Centralny - tłumaczy ZTM.

Umowa ZTM Warszawa z ŁKA obowiązuje do końca marca 2017 r.

Nasi Partnerzy polecają