Biletomaty MPK Łódź: Jak kupić bilet w tramwaju czy autobusie? [WIDEO]

2015-07-10 10:05
Biletomaty w tramwajach i autobusach MPK są intuicyjne
Autor: Emilia Białecka/ESKAINFO.pl Biletomaty w tramwajach i autobusach MPK są intuicyjne

Biletomaty MPK Łódź, choć funkcjonują od roku, to wciąż dla wielu pasażerów są "czarną magią". Jak kupić bilet w tramwaju czy autobusie?

Na biletomaty w pojazdach MPK łodzianie czekali długo. W końcu się doczekali - pierwsze urządzenia pojawiły się w tramwajach i autobusach we wrześniu ubiegłego roku, obecnie bilet w ten sposób można kupić we wszystkich środkach komunikacji miejskiej. Biletomaty, choć stały sie powszechne, wciąż dla wielu pasażerów są "czarną magią" - wolą kupić droższy bilet na jeden przejazd u kierowcy niż normalny, czasowy w maszynie. Jak kupić bilet w tramwaju czy autobusie? To bardzo proste, zobacz filmik instruktażowy:

Jeśli chcielibyście przećwiczyć zakup biletu w biletomacie, dziś (10 lipca) będziecie mieli taką okazję w pasażu Schillera. Tam, specjalnie w tym celu w godzinach 16-19 będzie stał autobus MPK, a w nim pracownicy, którzy przeszkolą każdego chętnego. - Projekt instalacji biletomatów mobilnych w środkach komunikacji miejskiej w Łodzi mamy już za sobą. Teraz pojawiamy się w różnych miejscach szkoląc, pomagając "okiełznać" urządzenie pokazując, że jego obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna - zapowiada MPK Łódź.

Korzystacie z biletomatów w autobusach i tramwajach śmiało, czy raczej z tzw. "przyczajki"? A może wcale? Piszcie!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE