- Trzeba działać szybko i efektywnie, aby jak najszybciej powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa - mówi Marek Cieślak, Prezes Zarządu Bionanoparku. - To sytuacja bez precedensu. Dlatego postanowiliśmy zatrzymać własne projekty i użyczyć sprzęt laboratoryjny tam, gdzie może ratować ludzkie zdrowie i życie.
- W dobie pandemii, której jesteśmy wszyscy świadkami, ważne jest jedno – pewność, że osoby z którymi się kontaktujemy nie są nosicielami koronawirusa – dodaje Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. - Żeby tę pewność uzyskać konieczne są testy. Należy je wykonywać choćby po to, żeby zapewnić ciągłość funkcjonowania miasta – dostawy wody, odbiór opadów, pracę służb miejskich. Niezależnie czy mamy epidemię czy nie. Bionanopark, posiada sprzęt dzięki któremu możemy zwiększyć liczbę badań. Został on już użyczony Uniwersytetowi Medycznemu, który otwiera kolejne laboratorium wykonujące testy na koronawirusa. Bardzo się cieszę, że mogliśmy wspomóc łódzką służbę zdrowia bo przecież z tych testów będą korzystali wszyscy – osoby, które potencjalnie mogły zostać zarażone wirusem lub są na kwarantannie.
Aparatura jest już gotowa do pracy, została podłączona i skonfigurowana pod nadzorem pracownika naukowo-badawczego Bionanoparku Dariusza Jarycha.
Bionanopark też walczy z koronawirusem. Przekazał sprzęt łódzkiemu szpitalowi
2020-03-20
13:51
Park naukowo-technologiczny Bionanopark z Łodzi wspiera łódzki Uniwersytet Medyczny w walce z koronawirusem. Użyczył właśnie Centralnemu Szpitalowi Klinicznemu przy ulicy Pomorskiej najnowocześniejsze urządzenia laboratoryjne, dzięki którym możliwa jest szybka i dokładna diagnoza próbek pacjentów, u których podejrzewa się zarażenia Covid-19.