Bójka w centrum Zduńskiej Woli. Mężczyzna został postrzelony w oko, już nigdy nie będzie widział!

i

Autor: BE /archiwum

Zduńska Wola. Mężczyzna został postrzelony w oko, już nigdy nie odzyska wzroku!

2021-06-23 15:55

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 19 czerwca 2021 r. w centrum Zduńskiej Woli. 22-latek strzelał z wiatrówki do mężczyzny. Jedna z kul trafiła go w oko i jak się później okazało pozbawiła go w nim widzenia. 22-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Teraz grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (19.06) po północy. Dyżurny zduńskowolskiej jednostki policji odebrał wezwanie dotyczące postrzelenia osoby wiatrówką. Natychmiast skierował na miejsce patrol interwencyjny. - Mundurowi dotarli pod wskazany adres w momencie, gdy pokrzywdzonemu pomocy udzielało pogotowie. Okazało się, że zduńskowolanin w trakcie szarpaniny został postrzelony w twarz z broni zasilanej CO2. Jeden z postrzałów okazał się tragiczny w skutkach i trafił pokrzywdzonego w oko pozbawiając go widzenia. W trakcie ucieczki ranny mężczyzna został jeszcze postrzelony kilkukrotnie przez napastnika - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Postrzelony taksówkarz przy ul. Puławskiej 140

Agresor uciekł zanim stróże prawa dotarli na miejsce. Postrzelony mężczyzna trafił do szpitala, a sprawa na biurko zduńskowolskich kryminalnych. Funkcjonariusze przeglądali nagrania z kamer monitoringu miejskiego i docierali do kolejnych świadków całego zajścia. Wkrótce trafili na trop. Okazało się, że poszukiwany mężczyzna, chcąc uniknąć kary, ukrywał się na terenie Gminy Zapolice.

PRZECZYTAJ TEŻ: Piątek. Brutalne zabójstwo biznesmena pod Łęczycą. Zamaskowani napastnicy wtargnęli do domu i zaatakowali małżeństwo

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Tera grozi mu kara od 3 lat nawet do 15 lat więzienia. Prokurator oddał sprawcę pod dozór policji.

Nasi Partnerzy polecają