Zduńska Wola. Mężczyzna został postrzelony w oko, już nigdy nie odzyska wzroku!

2021-06-23 15:55
Bójka w centrum Zduńskiej Woli. Mężczyzna został postrzelony w oko, już nigdy nie będzie widział!
Autor: BE /archiwum

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 19 czerwca 2021 r. w centrum Zduńskiej Woli. 22-latek strzelał z wiatrówki do mężczyzny. Jedna z kul trafiła go w oko i jak się później okazało pozbawiła go w nim widzenia. 22-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Teraz grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (19.06) po północy. Dyżurny zduńskowolskiej jednostki policji odebrał wezwanie dotyczące postrzelenia osoby wiatrówką. Natychmiast skierował na miejsce patrol interwencyjny. - Mundurowi dotarli pod wskazany adres w momencie, gdy pokrzywdzonemu pomocy udzielało pogotowie. Okazało się, że zduńskowolanin w trakcie szarpaniny został postrzelony w twarz z broni zasilanej CO2. Jeden z postrzałów okazał się tragiczny w skutkach i trafił pokrzywdzonego w oko pozbawiając go widzenia. W trakcie ucieczki ranny mężczyzna został jeszcze postrzelony kilkukrotnie przez napastnika - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Postrzelony taksówkarz przy ul. Puławskiej 140

Agresor uciekł zanim stróże prawa dotarli na miejsce. Postrzelony mężczyzna trafił do szpitala, a sprawa na biurko zduńskowolskich kryminalnych. Funkcjonariusze przeglądali nagrania z kamer monitoringu miejskiego i docierali do kolejnych świadków całego zajścia. Wkrótce trafili na trop. Okazało się, że poszukiwany mężczyzna, chcąc uniknąć kary, ukrywał się na terenie Gminy Zapolice.

PRZECZYTAJ TEŻ: Piątek. Brutalne zabójstwo biznesmena pod Łęczycą. Zamaskowani napastnicy wtargnęli do domu i zaatakowali małżeństwo

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Tera grozi mu kara od 3 lat nawet do 15 lat więzienia. Prokurator oddał sprawcę pod dozór policji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE