Piątek. Brutalne zabóstwo biznesmena pod Łęczycą. Zamaskowani napastnicy wtargnęli do domu i zaatakowali małżeństwo

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Piątek. Brutalne zabójstwo biznesmena pod Łęczycą. Zamaskowani napastnicy wtargnęli do domu i zaatakowali małżeństwo

2021-06-18 11:45

Do brutalnego zabójstwa doszło na początku czerwca w gminie Piątek w powiecie łęczyckim. Do domu 52-letniego przedsiębiorcy wtargnęło kilku zamaskowanych mężczyzn. Zaatakowali jego i jego żonę, brutalnie pobili i skrępowali, a następnie okradli. 52-latek, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Policja zatrzymała w tej sprawie na terenie Łodzi dwie osoby. To kobieta i mężczyzna, obywatele Ukrainy. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Jeden z mężczyzn odpowie za zabójstwo, za co może mu grozić kara dożywotniego więzienia. Więcej szczegółów tej zbrodni w naszym materiale.

Był późny wieczór 4 czerwca 2021 r. Nic nie zapowiadało tragedii, do jakiej doszło po godzinie 22. 52-letni przedsiębiorca był wtedy w garażu, a jego żona na górze. Nagle na posesję wtargnęło kilku zamaskowanych napastników. Jeden z nich zaatakował 52-latka w garażu, uderzając w głowę. Kiedy dostali się do środka domu pobili i skrępowali 49-latkę. Następnie zabrali się za plądrowanie pomieszczeń. Po wszystkim uciekli, zostawiając małżeństwo na pastwę losu. Jak się niebawem okazało, obrażenia, jakich doznał mężczyzna były na tyle poważne, że nie udało się go uratować. Zmarł w szpitalu.

14-latka oblała się benzyną i podpaliła. Grób Lidii B. (+14 l.) na cmentarzu w Tykocinie (woj. podlaskie) rok po tragedii

- Już od pierwszych godzin w działania zaangażowano wielu policjantów. Funkcjonariusze po udzieleniu pomocy medycznej, zabezpieczyli ślady, ustalali świadków i ewentualne zapisy monitoringu, użyli psa tropiącego. Wszystko pod nadzorem prokuratora. Śledztwo z miejscowej komendy przejęła Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, która na bieżąco współpracuje z Prokuraturą Rejonową w Łęczycy. W efekcie wielu żmudnych sprawdzeń i innych działań, o których z uwagi na ich charakter, nie chcąc zdradzać policyjnej kuchni nie możemy mówić, nastąpił przełom. Funkcjonariusze z Sekcji do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Zebrane przez kryminalnych informacje dały mocne podstawy do podejrzenia, że za zabójstwem stoi 40-latek. Kryminalni dotarli do mieszkania w łódzkiej dzielnicy Bałuty, gdzie został zatrzymany 16 czerwca 2021 roku. Niemalże w tym samym czasie w lokalu przy ul. Zachodniej w ręce funkcjonariuszy wpadła 38-latka mająca związek z tym zdarzeniem.

Policyjni eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego zabezpieczyli szereg śladów, które stanowić będą materiał dowodowy w sprawie. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Mężczyzna odpowie za zabójstwo, za co może mu grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności. Kobieta odpowie za pomocnictwo w rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co może trafić za kraty nawet na 15 lat.