Iron Warriors mogą się też poszczycić rekordem Polski, który od zeszłego lata wynosi 830 km na jednym litrze paliwa

i

Autor: Grzegorz Mnich/Radio ESKA Iron Warriors mogą się też poszczycić rekordem Polski, który od zeszłego lata wynosi 830 km na jednym litrze paliwa

Bolid studentów Politechniki Łódzkiej robi furorę na świecie [WIDEO]. Dlaczego?

2016-06-03 16:34

Studenci Politechniki Łódzkiej, na części do tego bolidu, wydali już 250 tys. zł. Opłacało się, na zawodach we Francji okazali się najlepsi. Na czym polega jego fenomen? ZOBACZCIE!

Studenci Politechniki Łódzkiej z drużyny Iron Warriors skonstruowali bolid, który jest w stanie przejechać 500 kilometrów na jednym litrze paliwa. Dzięki temu wygrali prestiżowe zawody we Francji, zwyciężając w kategorii prototypów napędzanych silnikiem spalinowym. - Jest to zwykły silnik spalinowy specjalnie zaadaptowany przez nas. Wprowadziliśmy troszkę nowinek technicznych, żeby ten cały bolid był jak najbardziej ekonomiczny - mówi zawodnik Michał Bystrzejewski.

Zobacz też: Gdzie oglądać EURO 2016 w Łodzi: Kluby, lokale, bary, strefa kibica, terminarz

Iron Wariors z kamerą, po zawodach, odwiedził reporter Radia ESKA Grzegorz Mnich, ZOBACZCIE WIDEO:

Studenci PŁ udoskonalają bolid

Studenci przygotowują się też do czerwcowych zawodów w Londynie, dlatego teraz chcą jeszcze udoskonalić bolid. - Pojawi się nowy napęd z całkowicie rozłączalnym tylnym kołem, żeby zmniejszyć jego opory toczenia. Ponadto, nowa rama węglowa strukturalna, z rur węglowych i elementy drukowane w 3D - dodaje Szymon Madziara.

Póki co, części do skonstruowania bolidu kosztowały studentów 250 tys. zł. Iron Warriors mogą się też poszczycić rekordem Polski, który od zeszłego lata wynosi 830 km na jednym litrze paliwa.

Więcej o bolidzie studentów PŁ w materiale reportera Radia ESKA Grzegorza Mnicha, posłuchajcie:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany