Utonięcie

i

Autor: Tomasz Radzik

Borki. Heroiczna akcja nad wodą. Ludzie próbowali ratować 39-latka

2021-08-09 16:28

Tragedia nad zalewem Sulejowskim. W niedzielę (8.08.2021) miało tam miejsce utonięcie. Dryfujące na wodzie ciało 39-latka zauważyli ludzie, próbowali go ratować. Przywrócenie mu czynności życiowych dało nadzieję, niestety, na krótko. Mężczyzna nie przeżył.

Do tragicznego zdarzenia doszło 8 sierpnia 2021 roku w godzinach popołudniowych w miejscowości Borki w gminie Tomaszów Mazowiecki (woj. łódzkie). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 39-letni tomaszowianin wraz ze znajomymi przebywał w rejonie plaży nad Zalewem Sulejowskim. Tam prawdopodobnie spożywał alkohol. "W pewnym momencie postanowił popływać i wszedł do wody oddalając się od linii brzegowej. Po kilku minutach jego dryfujące ciało zauważyli świadkowie, którzy wszczęli alarm i wyciągnęli mężczyzną na brzeg. Tam podjęli również akcję reanimacyjną, którą kontynuowali ratownicy WOPR, a następnie załoga karetki pogotowia. Te działania ratujące życie pozwoliły chwilowo odzyskać funkcje życiowe tomaszowianina, który w trakcie przejazdu do szpitala zmarł" - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

PRZECZYTAJ TEŻ: Guźnia: w stawie Rydwan utonął 34-latek. Mężczyzna wpadł do wody i już z niej nie wyszedł

Ciało mężczyzny, decyzją prokuratora, zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która pozwoli dokładnie ustalić przyczynę jego śmierci.

Śmierć w Lubinie
Nasi Partnerzy polecają