Guźnia: w stawie Rydwan utonął 34-latek. Mężczyzna wpadł do wody i już z niej nie wyszedł

2021-05-17 8:20
Guźnia: w stawie Rydwan utonął 34-latek. Mężczyzna wpadł do wody i już z niej nie wyszedł
Autor: pixabay.com, CC0 fot. Nika_Akin

Tragedia we wsi Guźnia w powiecie łowickim (woj. łódzkie). W minioną niedzielę (16.05.2021), do zbiornika Rydwan wpadł 34-letni mężczyzna i nie zdołał z niego wyjść o własnych siłach. Na miejsce wezwano służby, ale na pomoc było już za późno. Mimo podjętej resuscytacji, 34-latek zmarł. To niestety nie jedyny przypadek utonięcia w miniony weekend w województwie łódzkim. Tego samego dnia z Bzury wyłowiono zwłoki 60-letniego mężczyzny.

Miniona niedziela (16 maja) w powiecie łowickim okazała się tragiczna. W zbiornikach wodnych zginęło dwóch mężczyzn. Do jednego z utonięć doszło po godzinie 13:00 w stawie Rydwan we wsi Guźnia. Do topiącego się 34-latka wezwani zostali strażacy. Niestety, mimo podjętej resuscytacji nie udało się go uratować. Ze wstępnych informacji wynika, że mężczyzna wpadł do wody. Zdaniem służb, zalana wodą żwirowni w Guźni, nie jest bezpiecznym miejscem. Doszło tam już do wielu utonięć.

Makabryczne odkrycie w Kamieniu Krajeńskim. Zwęglone zwłoki w aucie!

Szacuje się, że zbiornik w najgłębszym miejscu może mieć kilkanaście metrów głębokości. Piaszczyste dno powoduje, że kiedy dochodzi się do miejsca, w którym robi się głęboko, łatwo osunąć się wraz z piaskiem i nagle stracić grunt pod nogami.

Utonięcie w Bzurze

Wcześniej, tej samej niedzieli, doszło do utonięcia w Bzurze. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Sobota, również w powiecie łowickim. Z rzeki wyłowiono zwłoki 60-latka. W tym przypadku na podjęcie reanimacji było już za późno.

ZOBACZ TEŻ: 12-latka z Koluszek bohaterką! Uratowała życie swojej równolatce. Wzruszające słowa matki

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE