Guźnia: w stawie Rydwan utonął 34-latek. Mężczyzna wpadł do wody i już z niej nie wyszedł

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Nika_Akin

Guźnia: w stawie Rydwan utonął 34-latek. Mężczyzna wpadł do wody i już z niej nie wyszedł

2021-05-17 8:20

Tragedia we wsi Guźnia w powiecie łowickim (woj. łódzkie). W minioną niedzielę (16.05.2021), do zbiornika Rydwan wpadł 34-letni mężczyzna i nie zdołał z niego wyjść o własnych siłach. Na miejsce wezwano służby, ale na pomoc było już za późno. Mimo podjętej resuscytacji, 34-latek zmarł. To niestety nie jedyny przypadek utonięcia w miniony weekend w województwie łódzkim. Tego samego dnia z Bzury wyłowiono zwłoki 60-letniego mężczyzny.

Miniona niedziela (16 maja) w powiecie łowickim okazała się tragiczna. W zbiornikach wodnych zginęło dwóch mężczyzn. Do jednego z utonięć doszło po godzinie 13:00 w stawie Rydwan we wsi Guźnia. Do topiącego się 34-latka wezwani zostali strażacy. Niestety, mimo podjętej resuscytacji nie udało się go uratować. Ze wstępnych informacji wynika, że mężczyzna wpadł do wody. Zdaniem służb, zalana wodą żwirowni w Guźni, nie jest bezpiecznym miejscem. Doszło tam już do wielu utonięć.

Makabryczne odkrycie w Kamieniu Krajeńskim. Zwęglone zwłoki w aucie!

Szacuje się, że zbiornik w najgłębszym miejscu może mieć kilkanaście metrów głębokości. Piaszczyste dno powoduje, że kiedy dochodzi się do miejsca, w którym robi się głęboko, łatwo osunąć się wraz z piaskiem i nagle stracić grunt pod nogami.

Utonięcie w Bzurze

Wcześniej, tej samej niedzieli, doszło do utonięcia w Bzurze. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Sobota, również w powiecie łowickim. Z rzeki wyłowiono zwłoki 60-latka. W tym przypadku na podjęcie reanimacji było już za późno.

ZOBACZ TEŻ: 12-latka z Koluszek bohaterką! Uratowała życie swojej równolatce. Wzruszające słowa matki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany