12-latka z Koluszek bohaterką! Uratowała życie swojej równolatce. Wzruszające słowa matki

i

Autor: Policja /KWP Łódź

12-latka z Koluszek bohaterką! Uratowała życie swojej równolatce. Wzruszające słowa matki

2021-05-14 17:56

Niezwykłą odpowiedzialnością i obywatelską postawą wykazała się 12-letnia mieszkanka Koluszek (woj. łódzkie), której koleżanka zwierzyła się w rozmowie przez internet ze swoich myśli samobójczych. O tym, co się dzieje z dziewczynką nie wiedziała nawet jej mama. Kiedy policja zapukała do ich drzwi, kobieta była w szoku. Po wszystkim napisała wzruszający list, w którym opisała, co było powodem złego stanu psychicznego córki i podziękowała dziewczynce.

12-latka z Koluszek poznała przez Internet rówieśniczkę, z którą rozmawiała w sieci. Dziewczynka zwierzała się jej. Pewnego dnia, pod koniec kwietnia, napisała że ma myśli o popełnieniu samobójstwa. Nastoletnia mieszkanka Koluszek wiedziała, że sytuacja jest poważna, nie zwlekała ani chwili i powiedziała o tym swojemu starszemu bratu, z którego pomocą skontaktowała się z koluszkowskimi mundurowymi. Ci natychmiast podjęli działania. Liczyła się każda minuta i jak najszybsze dotarcie do dziewczynki z "sieci”. Wiele ustaleń i skrupulatna praca mundurowych doprowadziła do miejsca, z którego faktycznie wysłana była wiadomość. Jak się okazało, niepokojąca korespondencja pochodziła od 12-letniej mieszkanki Warszawy. Policjanci z Koluszek skontaktowali się natychmiast ze stołecznymi mundurowymi, którzy dotarli do zdesperowanej nastolatki.

11-letnia Emilka poświęca swój czas, możliwości a nawet zabawki by pomagać zwierzętom w potrzebie

- Dziewczynka przyznała w obecności mamy, że nie potrafiła sobie poradzić z obecną sytuacją i poważnie myślała o popełnieniu samobójstwa. Ta informacja zszokowała rodzica. Na szczęście wszystko zakończyło się szczęśliwie a mama nastolatki zapewniła jej fachową opiekę - opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Po kilku dniach do Komendanta Policji w Koluszkach wpłynęły poruszające podziękowania od mamy z Warszawy, aby podziękować 12-letniej koluszkowiance i policjantom za ich profesjonalizm i zaangażowanie. Kobieta wyjaśniła w liście, co działo się z jej córką.

- Moje dziecko chciało popełnić samobójstwo. Jak się okazało, nie radzi sobie z obecną sytuacją. Ponad roczne odseparowanie od rówieśników, brak kontaktu z bliskimi, wszechobecne zakazy, ogólna złość, przygnębienie i niemoc związana z sytuacją covidową to są powody, przez które umysły młodych ludzi nie wytrzymują - opisała. - Na szczęście sytuacja została szybko opanowana. Obawiam się, że gdyby sprawa nie ujrzała światła dziennego, mogłoby się to skończyć tragedią - dodaje.

CZYTAJ TEŻ: Żychlin. 30-letni mężczyzna zaatakował chłopca w biały dzień! 10-latek wrócił do domu z płaczem

Oto cała treść listu:

12-latka z Koluszek bohaterką! Uratowała życie swojej nastoletniej koleżance. Wzruszające słowa matki

i

Autor: Policja /KWP Łódź

14 maja 2021 roku podinspektor Sebastian Augustyniak zastępca komendanta powiatowego wraz z Panią Krystyną Lewandowską Zastępcą Burmistrza Koluszek złożyli serdeczne podziękowania 12-letniej mieszkance Koluszek i jej rodzicom za niezwykłą dojrzałość, jaką się wykazała w tak młodym wieku.