Widać już pierwsze efekty budowy stadionu Widzewa

i

Autor: Urząd Miasta Łodzi Widać już pierwsze efekty budowy stadionu Widzewa

Budowa stadionu Widzewa w Łodzi: wielkie nadzieje zawodników i kibiców [AUDIO]

2015-06-03 13:49

Są już fundamenty i gotowa konstrukcja pod trybunę zachodnią. Efekty budowy stadionu Widzewa widoczne są już gołym okiem. O nadziejach na lepsze jutro dla swojego klubu, z zawodnikami i kibicami rozmawiał reporter Radia ESKA Grzegorz Mnich, posłuchajcie!

Są już fundamenty i gotowa konstrukcja pod trybunę zachodnią. Efekty budowy stadionu Widzewa widoczne są już gołym okiem. Stadion miejski swym wyglądem będzie nawiązywał do klimatu starej Łodzi. - Stadion będzie miał bardzo ładną elewację - od strony zachodniej, ta część kubaturowa będzie miała elewację z cegły, nawiązując do naszej Łodzi w klimacie fabrycznym. Ze wszystkich innych stron będzie siatkowa elewacja, ponadto trochę szkła i piękny parking w zieleni - o projekcie stadionu Widzewa opowiada Małgorzata Belta z magistratu.

Nowy stadion to nowa nadzieja dla klubu. - Jeżeli stadion zostanie oddany w terminie, to sądzę, że sytuacja w klubie się poprawi - mówi piłkarz Widzewa Piotr Mroziński. - Na stadionie będzie dużo reklam i sponsorów i myślę, że przy tym sytuacja sportowa będzie wyglądała dużo lepiej - dopowiada. Podobnego zdania są jego koledzy z drużyny. - Wiadomo, że mamy teraz trudny okres, jeśli chodzi o klub. Mam nadzieję, że początek tej budowy, jak i termin jego oddania będzie początkiem nowego okresu w Widzewie - mówi Arkadiusz Kasperkiewicz.

Prezes Stowarzyszenia Kibiców Tylko Widzew Tomasz Figlewicz podkreśla, że obiekt wykorzystywany będzie nie tylko do rozgrywek ligowych. - Myślimy o przyszłości Widzewa również w kategorii tych młodszych roczników. I to Widzewa rozumianego nie tylko jako zespół piłkarski, ale jako dzielnica, dlatego, że my w dzielnicy Widzew praktycznie nie mamy miejsc, w których można by było uprawiać sport - mówi reporterowi Eski Grzegorzowi Mnichowi Prezes Stowarzyszenia Kibiców Tylko Widzew Tomasz Figlewicz.

Koniec budowy stadionu Widzewa przewidziany jest na listopad przyszłego roku.

Jak powszechnie wiadomo, Widzew Łódź ma poważne finansowe problemy. Drużyna jest w kiepskiej formie, grozi jej spadek z II Ligi.

Więcej obudowie stadionu Widzewa w materiale reportera Radia ESKA Grzegorza Mnicha:

Co Waszym zdaniem, jeśli nie mecze piłki nożnej mogłoby się dziać na miejskim stadionie? Piszcie w komentarzach!

Nasi Partnerzy polecają