Dziś przedstawiciele Budowlanych spotkali się z dziennikarzami na Ławeczce Tuwima

i

Autor: Grzegorz Mnich/Radio ESKA Dziś przedstawiciele Budowlanych spotkali się z dziennikarzami na Ławeczce Tuwima

Budowlani Łódź Mistrzami Polski w rugby [WIDEO]. Pokonali Lechię Gdańsk 17:10

2016-06-28 18:56

Budowlani Łódź w finałowym meczu Ekstraligi pokonali Lechię Gdańsk 17:10 i po 5 latach odzyskali tytuł Mistrzów Polski w rugby.

Rugbyści Budowlanych Łódź sięgnęli po szósty w historii klubu tytuł Mistrza Polski w rugby. Finał miał miejsce w miniony weekend (24 czerwca) na stadionie miejskim przy al. Unii. Dziś spotkali się z dziennikarzami. - Swoim przykładem chcemy zachęcić młodzież do trenowania tej dyscypliny sportu - mówi kapitan Budowlanych Michał Mirosz. - Chodzi o propagowanie tego sportu od najmłodszych lat. Jak na razie jest tendencja wzrostowa, jednak - nie oszukujmy się - bez sponsora i środków z zewnątrz zbyt dużo nie zdziałamy - apeluje o wsparcie rugby.

Zobacz też: Niecodzienna interwencja łódzkiego Animal Patrolu. Mężczyzna znalazł w łazience... małpiatkę

Tak było na meczu:

Prezes klubu Krzysztof Serafin ma nadzieję, że dyscyplina będzie zyskiwać nowych fanów. - Mam nadzieję, że ten finał pokazał wszystkim kibicom, że warto przychodzić na stadiony w Łodzi, warto oglądać rugby. Liczymy na większe frekwencje na kolejnych meczach. Z naszej strony gwarantujemy, że będziemy starali się walczyć o najwyższe cele - mówi.

Więcej na ten temat w materiale reportera Radia ESKA Grzegorza Mnicha, posłuchajcie:

Nasi Partnerzy polecają