Łodzianie są zaangażowani w rozwój miasta

i

Autor: Emilia Białecka Łodzianie są zaangażowani w rozwój miasta

Budżet Obywatelski 2016 w Łodzi: Które z szalonych pomysłów łodzian się ziszczą? Oceń sam! [TOP 10]

2015-06-02 15:51

Miejska plaża w centrum miasta, osiedlowa zewnętrzna scena teatralna, czy też świerki tolerancji. Łodzianom nie brakuje odważnych pomysłów. Zobacz 10 najciekawszych wniosków budżetu obywatelskiego i oceń je już dziś!

Do Budżetu Obywatelskiego na rok 2016 wpłynęło łącznie 645 wniosków. Łodzianom nie brakuje odważnych pomysłów. Miejska plaża w centrum miasta, osiedlowa zewnętrzna scena teatralna, czy też świerki tolerancji, to tylko niektóre z nich. Zobacz 10 najciekawszych wniosków Budżetu Obywatelskiego i oceń je już dziś:

  • Świerki Tolerancji

Zadanie polega na zasadzeniu drzew, w większości świerków, które rosnąc przysłonią ścianę regularnie pokrywaną pełnymi nienawiści, wulgarnymi napisami fabrykowanymi przez pseudokibiców. Złożenie i realizacja tego pomysłu stanowi także happening mający zwrócić uwagę społeczeństwa i władz Łodzi na istnienie takich miejsc i zachęcić do konstruktywnego i kreatywnego ich zmieniania.

  • Grajmy częściej hejnał Łodzi

Celem projektu jest zwiększenie poczucia identyfikacji mieszkańców z miastem oraz budowanie tożsamości Łodzi tudzież stworzenie atrakcji turystycznej, przez zwiększenie częstotliwości grania hejnału miasta-Prząśniczki.

  • Miejska plaża w centrum miasta.

Celem zadania jest stworzenie miejskiej plaży i kąpieliska w centrum miasta, w kwartale ulic: Tymienieckiego, Przędzalniana, Milionowa i al. Śmigłego-Rydza. Zbiornik będzie pierwszym w centrum Łodzi, legalnym miejscem aktywnego wodnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Planujemy powstanie zieleni, mebli miejskich, przebieralni, pryszniców i zakup kul wodnych.

  • Upiększmy Łódź i dajmy turystom powód do pochwał

Pomalowanie 50 Śródmiejskich skrzynek elektrycznych ciekawym dla oka graffiti (różne motywy: natura, abstrakcja, humor itp.) i stworzenie szlaku turystycznego podobnego jaki posiada "Łódź Bajkowa".

  • Łódzkie rzeki dla ludzi Park nad Brzozą

Większość tego terenu obecnie jest zdziczała i nie zachęca do odwiedzin. Projekt zakłada uporządkowanie całego obszaru i stworzenie miejsc w których będzie można odpocząć, zorganizować piknik. Nie chodzi tylko o ławki, ale również liczne łąki i 4 stawy. Teren jest również atrakcyjnym miejscem dla biegaczy i rowerzystów ponieważ posiada ok. 5 km ścieżek. Więcej park-radogoszcz.manifo.com.

  • Woonerf - podwórzec miejski dla Racjonalizatorów

To ambitny projekt rewaloryzacji zaniedbanego bałuckiego podwórza. Ul. Racjonalizatorów po zamianie w "podwórzec" ma szansę stać się wysokiej jakości przestrzenią publiczną atrakcyjną dla mieszkańców- przestrzenią godzącą funkcje rekreacyjne, wypoczynkowe oraz komunikacyjne, a także diametralnie zwiększającą bezpieczeństwo osób pieszych i cyklistów.

  • "Laboratorium Smaków" - program Nauczanie przez Gotowanie- kurs gotowania i warsztaty zdrowego żywienia.

"Laboratorium Smaków" to zadanie obejmujące wyposażenie pracowni kulinarnej w niezbędny sprzęt i naczynia oraz przystosowanie jej do zajęć w ramach których uczniowie będą uczyli się gotować, nakrywać stół i podawać do stołu. W ramach projektu organizowane będą: warsztaty z technologiem żywienia oraz dietetykiem nt. zdrowego żywienia, zajęcia gotowania dla przedszkolaków oraz warsztaty prowadzone przez seniorów.

  • Osiedlowa zewnętrzna scena teatralna

Zadanie polega na utworzeniu osiedlowej, zewnętrznej sceny teatralnej, umiejscowionej na terenie patio pomiędzy dwoma pawilonami budynku Szkoły Podstawowej nr 34. Scena zostanie zadaszona i odbywać się na niej będą pokazy taneczne, teatralne, festyny osiedlowe.

  • Sąsiedzkie Rozmówki Staropoleskie

Centrum spotkań sąsiedzkich i aktywności społeczno-kulturalnej na Starym Polesiu; możliwość nieodpłatnej, praktycznej nauki języka angielskiego, powołanie do życia kina osiedlowego.

  • Przykrycie wykopu w ciągu trasy W-Z kratami z zielenią płożącą w celu estetyzacji przestrzeni publicznej

Budowa trasy W-Z to sztandarowy projekt obecnej Prezydent. Szkoda, że aż tak mały nacisk położono na estetykę. Wycinka drzew i zorganizowanie gigantycznych płaskich przestrzeni bez zieleni to największe zarzuty. Wykop przykryty zielenią pozwoli trochę zmienić odbiór tego miejsca.

Który pomysł podoba Ci się najbardziej? Skomentuj!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE