Łodzianie są zaangażowani w rozwój miasta

i

Autor: Emilia Białecka Łodzianie są zaangażowani w rozwój miasta

Budżet Obywatelski 2016 w Łodzi: Które z szalonych pomysłów łodzian się ziszczą? Oceń sam! [TOP 10]

2015-06-02 15:51

Miejska plaża w centrum miasta, osiedlowa zewnętrzna scena teatralna, czy też świerki tolerancji. Łodzianom nie brakuje odważnych pomysłów. Zobacz 10 najciekawszych wniosków budżetu obywatelskiego i oceń je już dziś!

Do Budżetu Obywatelskiego na rok 2016 wpłynęło łącznie 645 wniosków. Łodzianom nie brakuje odważnych pomysłów. Miejska plaża w centrum miasta, osiedlowa zewnętrzna scena teatralna, czy też świerki tolerancji, to tylko niektóre z nich. Zobacz 10 najciekawszych wniosków Budżetu Obywatelskiego i oceń je już dziś:

  • Świerki Tolerancji

Zadanie polega na zasadzeniu drzew, w większości świerków, które rosnąc przysłonią ścianę regularnie pokrywaną pełnymi nienawiści, wulgarnymi napisami fabrykowanymi przez pseudokibiców. Złożenie i realizacja tego pomysłu stanowi także happening mający zwrócić uwagę społeczeństwa i władz Łodzi na istnienie takich miejsc i zachęcić do konstruktywnego i kreatywnego ich zmieniania.

  • Grajmy częściej hejnał Łodzi

Celem projektu jest zwiększenie poczucia identyfikacji mieszkańców z miastem oraz budowanie tożsamości Łodzi tudzież stworzenie atrakcji turystycznej, przez zwiększenie częstotliwości grania hejnału miasta-Prząśniczki.

  • Miejska plaża w centrum miasta.

Celem zadania jest stworzenie miejskiej plaży i kąpieliska w centrum miasta, w kwartale ulic: Tymienieckiego, Przędzalniana, Milionowa i al. Śmigłego-Rydza. Zbiornik będzie pierwszym w centrum Łodzi, legalnym miejscem aktywnego wodnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Planujemy powstanie zieleni, mebli miejskich, przebieralni, pryszniców i zakup kul wodnych.

  • Upiększmy Łódź i dajmy turystom powód do pochwał

Pomalowanie 50 Śródmiejskich skrzynek elektrycznych ciekawym dla oka graffiti (różne motywy: natura, abstrakcja, humor itp.) i stworzenie szlaku turystycznego podobnego jaki posiada "Łódź Bajkowa".

  • Łódzkie rzeki dla ludzi Park nad Brzozą

Większość tego terenu obecnie jest zdziczała i nie zachęca do odwiedzin. Projekt zakłada uporządkowanie całego obszaru i stworzenie miejsc w których będzie można odpocząć, zorganizować piknik. Nie chodzi tylko o ławki, ale również liczne łąki i 4 stawy. Teren jest również atrakcyjnym miejscem dla biegaczy i rowerzystów ponieważ posiada ok. 5 km ścieżek. Więcej park-radogoszcz.manifo.com.

  • Woonerf - podwórzec miejski dla Racjonalizatorów

To ambitny projekt rewaloryzacji zaniedbanego bałuckiego podwórza. Ul. Racjonalizatorów po zamianie w "podwórzec" ma szansę stać się wysokiej jakości przestrzenią publiczną atrakcyjną dla mieszkańców- przestrzenią godzącą funkcje rekreacyjne, wypoczynkowe oraz komunikacyjne, a także diametralnie zwiększającą bezpieczeństwo osób pieszych i cyklistów.

  • "Laboratorium Smaków" - program Nauczanie przez Gotowanie- kurs gotowania i warsztaty zdrowego żywienia.

"Laboratorium Smaków" to zadanie obejmujące wyposażenie pracowni kulinarnej w niezbędny sprzęt i naczynia oraz przystosowanie jej do zajęć w ramach których uczniowie będą uczyli się gotować, nakrywać stół i podawać do stołu. W ramach projektu organizowane będą: warsztaty z technologiem żywienia oraz dietetykiem nt. zdrowego żywienia, zajęcia gotowania dla przedszkolaków oraz warsztaty prowadzone przez seniorów.

  • Osiedlowa zewnętrzna scena teatralna

Zadanie polega na utworzeniu osiedlowej, zewnętrznej sceny teatralnej, umiejscowionej na terenie patio pomiędzy dwoma pawilonami budynku Szkoły Podstawowej nr 34. Scena zostanie zadaszona i odbywać się na niej będą pokazy taneczne, teatralne, festyny osiedlowe.

  • Sąsiedzkie Rozmówki Staropoleskie

Centrum spotkań sąsiedzkich i aktywności społeczno-kulturalnej na Starym Polesiu; możliwość nieodpłatnej, praktycznej nauki języka angielskiego, powołanie do życia kina osiedlowego.

  • Przykrycie wykopu w ciągu trasy W-Z kratami z zielenią płożącą w celu estetyzacji przestrzeni publicznej

Budowa trasy W-Z to sztandarowy projekt obecnej Prezydent. Szkoda, że aż tak mały nacisk położono na estetykę. Wycinka drzew i zorganizowanie gigantycznych płaskich przestrzeni bez zieleni to największe zarzuty. Wykop przykryty zielenią pozwoli trochę zmienić odbiór tego miejsca.

Który pomysł podoba Ci się najbardziej? Skomentuj!

Nasi Partnerzy polecają