Ciało 15-latki pod wieżowcem, 13-latka ciężko ranna. Prokuratura w Łodzi wyjaśnia, co łączy obie sprawy

i

Autor: jwvein/cc0/Pixabay.com Prokuratura podejrzewa, że 15-latka i 13-latka z Łodzi podjęły próby samobójcze, zdj. ilustracyjne

Wielka tragedia

Ciało 15-latki pod wieżowcem, 13-latka ciężko ranna. Prokuratura w Łodzi wyjaśnia, co łączy obie sprawy

2023-05-31 7:25

Prokuratura w Łodzi prowadzi śledztwo ws. śmierci 15-latki, której ciało znaleziono pod wieżowcem na Bałutach, i 13-latki, która została ciężko ranna po wypadnięciu z okna. Do pierwszego ze zdarzeń doszło 16 maja, do drugiego - w czasie tegorocznej majówki. Jak informują śledczy, postępowania w obu tych sprawach są prowadzone w tym samym kierunku.

Łódź. Ciało 15-latki pod wieżowcem, 13-latka ciężko ranna. Co łączy obie sprawy?

Prokuratura podejrzewa, że 15-latka i 13-latka z Łodzi podjęły próby samobójcze. Młodsza z dziewczyn wypadła z okna na 3. piętrze kamienicy na Polesiu. Poszkodowana odniosła ciężkie obrażenia ciała i przez kilka dni walczyła o życie. W czasie zdarzenia w mieszkaniu przebywali rodzice 13-latki - obydwoje byli trzeźwi - gdy ojciec młodej mieszkanki Łodzi usłyszał jakiś hałas. Gdy wszedł do jej pokoju, zobaczył, że jego córka leży pod budynkiem. - Trwają przesłuchania, które mają pomóc w wyjaśnieniu szczegółowych okoliczności zdarzenia i jego przyczyn. Będziemy sprawdzać telefon dziewczynki i, o ile będzie to możliwe, inne dane z nośników cyfrowych. Ma to pomóc w odtworzeniu relacji poszkodowanej z innymi osobami, m.in. nawiązywanych przez media społecznościowe. Na tym etapie jest za wcześnie, by mówić o kierunku śledztwa - mówił Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Nieco ponad dwa tygodnie później, 16 maja, pod wieżowcem na Widzewie znaleziono ciało 15-latki. Podobnie jak w przypadku młodszej z dziewczyn i tu występuje podejrzenie, że mieszkanka Łodzi targnęła się na swoje życie, prawdopodobnie skacząc z piętra lub dachu budynku.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy samóbójstwa w Polsce to temat tabu?
Dorota i Wojtuś spoczęli na cmentarzu. Na ten widok pękają serca