Coraz więcej łodzian uprawia slow jogging [wideo]

2019-03-24 19:55
Slow jogging
Autor: Ela Piotrowska Slow jogging

Pasjonaci tej formy aktywności spotykają się w lasach i parkach, by wspólnie potruchtać.

- Slow jogging jest dla wszystkich bez względu na wiek i kondycję. Każdy instruktor wytłumaczy jak stopniowo przywrócić ciału sprawność - mówi prezes Stowarzyszenia Slow Jogging Polska Maciej Kozakiewicz. Przekonuje, że nie potrzeba ogromnego wysiłku, by być szczupłym i zdrowym. Można to osiągnąć truchtając, najlepiej codziennie przez pół godziny, ale nawet trening raz w tygodniu jest z korzyścią dla zdrowia.
Dlaczego warto postawić na na ruch w wolniejszym tempie? Maciej Kozakiewicz wyjaśnia to w swojej książce „Slow Jogging. Japońska droga do witalności”.
Uczestnicy zajęć zapewniają, że to jest idealny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, bez specjalnych wyrzeczeń, bez bólu i urazów a truchta się z uśmiechem, bo slow jogging wyzwala endorfiny. Technika nie jest trudna i po krótkim szkoleniu każdy jest w stanie opanować zasady.

Łódzkich entuzjastów slow joggingu  najczęściej można spotkać w parku na Zdrowiu i na Brusie.

O slow joggingu opowiada Maciej Kozakiewicz. Zobaczcie filmik:

Posłuchajcie rozmowy Eli Piotrowskiej:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE