Czapka na Misiu Uszatku

i

Autor: Nella Krysztofowicz Czapka na Misiu Uszatku

Czapki z głów przed Międzynarodowym Triennale Tkaniny

2016-05-07 20:11

Miś uszatek, Kot Bonifacy i reszta postaci z Łodzi Bajkowej otrzymały trójkątne czapeczki. Wszystko z okazji zbliżającego się 15. Międzynarodowego Triennale Tkaniny.

W weekend postaci z Łodzi Bajkowej otrzymały trójkątne czapeczki. Czapki z głów to akcja zapowiadająca Triennale Tkaniny czyli najstarszą na świecie wystawę promującą sztukę włókna. Nakrycia głowy nawiązują do logotypu imprezy, mają one zwrócić uwagę przechodniów, a w efekcie wypromować wydarzenie informuje Anna Dąbrowicz organizatorka akcji

"Czapki z głów, bo Triennale przed nami, to jest nasze hasło, promujące wydarzenie. W Logo Triennale są trzy kolory. Biały, czarny i czerwony, czerwoną czapeczkę dostaną wszystkie pomniki Łodzi Bajkowej, tam gdzie są dwie, trzy postaci będą dodatkowo pozostałe kolory. Czapeczki są projektem autorskim, powstały na warsztatach, autorami są dzieci z łódzkich szkół i przedszkoli. Wzór jest opatentowany, tasiemka, kolorystyka i fason zostały stworzone specjalnie z myślą o bohaterach z bajkowego szlaku".

Czapki pozostaną na głowach postaci do 9 maja czyli do rozpoczęcia 15. Międzynarodowego Triennale Tkaniny.