34-latek zdewastował ponad 40 samochodów na łódzkich Bałutach

i

Autor: pixabay.com /CC0/Hans 34-latek zdewastował ponad 40 samochodów na łódzkich Bałutach

Dewastował samochody na Bałutach. Uszkodził ponad 40 aut na osiedlowych parkingach

2016-03-07 13:59

W niedzielę 6 marca w nocy pijany 34-latek zdewastował ponad 40 samochodów. Uszkodzone zostały auta na parkinach przy Marysińskiej, Czarnieckiego, Tokarzewskiego oraz Wawelskiej. Wstępnie straty oszacowano na kilka tysięcy złotych.

W niedzielę 6 marca około godziny 2:00 policjanci otrzymali sygnał, że przed jednym z bloków przy ulicy Marysińskiej w Łodzi jakiś mężczyzna kopie w samochody. Zgłaszający poinformował dyżurnego, że zdarzenie widział z okna, ale schodzi na dół i będzie szedł za potencjalnym sprawcą. Na miejsce zostały skierowane patrole i chwilę później, u zbiegu ulic Zgierskiej i Dolnej udało się namierzyć mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Kompletnie pijany 34-latek, miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu.

Zobacz też: Śmiertelny pożar przy Legionów. Mężczyzna zabił okna deskami i podpalił mieszkanie

Bałuty: Uszkodził ponad 40 samochodów

Jak ustaliła policja, sprawca działał na czterech parkingach - przy ulicach  Marysińskiej, Czarnieckiego, Tokarzewskiego oraz Wawelskiej. Łącznie uszkodzonych zostało ponad 40 pojazdów. Wstępnie policja szacuje straty na kilka tysięcy złotych. Udało się już dotrzeć do większości pokrzywdzonych.

Po wytrzeźwieniu zatrzymany, który dotychczas nie miał konfliktu z prawem, zostanie przesłuchany pod zarzutem uszkodzenia mienia. Kodeks przewiduje za to przestępstwo karę do 5 lat pozbawienia wolności.