Druga fala epidemii. Czego obawiamy się najbardziej?

2020-07-20 15:14
Druga fala epidemii JEST JUŻ PEWNA - ostrzega WHO. Polacy boją się też innej choroby
Autor: Getty Images

Za oknami letnia pogoda, a coraz więcej osób zamiast śledzić komunikaty dotyczące rozwoju epidemii sprawdza pogodę i planuje wakacyjne wyjazdy. Nie ma w tym nic dziwnego, po wielu tygodniach stresu, często spędzonych w domu przed komputerem, zdecydowanie potrzebujemy urlopu. Nie można jednak zapominać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Polacy równe coraz częściej myślą o nadchodzącej drugiej fali epidemii jaka według zapowiedzi ekspertów może przyjść jesienią.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez UCE RESEARCH i SYNO Poland dla Grupy Kapitałowej DGA S.A. Polacy coraz częściej myślą o tym co przyniesie najbliższa przyszłość, aż 75 proc. ankietowanych obawia się, że jesienią nastąpi druga fala pandemii. Kolejny etap pandemii niepokoi nie tylko pod względem chorobowym ale również ekonomicznym. Minione miesiące przyniosły kryzys ekonomiczny, a wiele gospodarstw domowych musi mierzyć się ze zmniejszonymi dochodami.

Zobacz także: Koniec pracy zdalnej. Jak przygotować firmę na powrót pracowników?

Wielu Polaków obawia się podobnych mechanizmów podczas drugiej fali pandemii, 58 proc. badanych boi się pogorszenia swojej sytuacji materialnej. Co ciekawe, aż 60 proc. respondentów nie obawia się utraty pracy, to niepokoi „zaledwie” 27 proc. badanych.

Sprawdź również: Prowadzisz firmę? Nie dostaniesz kredytu! W najgorszej sytuacji jest kilka branż

– Te dane jednoznacznie świadczą o niepokoju społeczeństwa. Nie można tego inaczej interpretować, skoro 3/4 respondentów ma obawy, a innego zdania jest znacznie mniejsza grupa, licząca kilkanaście procent. Ludzie boją się jutra – mówi cytowany przez serwis dlahandlu.pl Zbigniew W. Żurek, wiceprezes BCC, ekspert ds. rynku pracy i dialogu społecznego.

 

Akcja "Wyjdź z domu" organizowana przez PTTK Przemyśl
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE