Duża akcja policji w Łódzkiem. Zatrzymanemu 42-latkowi grozi nawet 10 lat za kratkami

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Duża akcja policji w Łódzkiem. Zatrzymanemu 42-latkowi grozi nawet 10 lat za kratkami

2021-09-17 12:29

Narkotyki, nielegalny alkohol i papierosy znaleźli podczas przeszukania jednej z posesji na terenie powiatu kutnowskiego policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją. Zatrzymanemu 42-latkowi grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Na trop nielegalnego procederu wpadli policjanci z kutnowskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją. Akcja miała miejsce 14 września 2021 r. Funkcjonariusze weszli na teren posesji należącej do 42-letniego mężczyzny, gdzie podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili łącznie ponad 89 kilogramów krajanki tytoniu, ponad 7000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, ponad 160 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz ponad 2,5 kilograma marihuany. "Nielegalny towar ukryty był między innymi w kontenerze na jednej z posesji, w samochodzie, a także przyczepie samochodowej" - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Dwa laboratoria do produkcji BMK i mefedronu zlikwidowali policjanci z CBŚP w Bydgoszczy.

Zatrzymany 42-latek został osadzony w policyjnym areszcie na okres 3 miesięcy. 16 września 2021 roku usłyszał zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara do 10 lat więzienia oraz przechowywania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy, za co grozi dodatkowo wysoka grzywna.

ZOBACZ TEŻ: Poszukiwany listem gończym ukrywał się w mieszkaniu na łódzkiej Retkini. Zaatakował policjanta nożem

Wstępne oszacowano, że skarb państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na ponad 118 tysięcy złotych.

Nasi Partnerzy polecają