Dwa lata szukałem fizyka, w końcu sam nim zostałem

i

Autor: Marcin Józefaciuk/facebook.com Dwa lata szukałem fizyka, w końcu sam nim zostałem

Dyrektor będzie uczył siedmiu przedmiotów

"Dwa lata szukałem fizyka, w końcu sam nim zostałem". Dyrektor łódzkiej szkoły będzie uczył... siedmiu przedmiotów!

2022-08-11 13:35

Dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi dwa lata szukał nauczyciela fizyki, w końcu sam poszedł się dokształcić. Marcin Józefaciuk od nowego roku szkolnego będzie uczył... aż siedmiu przedmiotów.

Marcin Józefaciuk z Łodzi jest nietuzinkowym dyrektorem szkoły. Jest bardzo aktywny, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Jego pasję do życia i determinację widać, zarówno na biegowych ścieżkach, gdzie z zamiłowaniem i uporem maniaka pokonuje wielogodzinne trasy, jak i w szkole, gdzie dokształcając się zdobył kwalifikacje, by nauczać... aż siedmiu przedmiotów.

"Pierwsze kwalifikacje, które zrobiłem tak naprawdę były moimi kwalifikacjami z zainteresowania. W tym momencie potrzeby szkolne spowodowały, że musiałem, by zapewnić moim uczniom nauczanie na odpowiednim poziomie - mówi w rozmowie z TVN24" dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi.

PRZECZYTAJ TEŻ: Łodzianin żyje w domu-cmentarzu: "Ja nie żyję, jestem chodzącym trupem". Dostrzegł go youtuber [WIDEO]

Dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi będzie uczył siedmiu przedmiotów!

Od nowego roku szkolnego będzie nauczał języka angielskiego, języka obcego zawodowego, w-f'u, fizyki, etyki, informatyki, a także jako wychowawca w klasie przygotowawczej ukraińskiej - języka polskiego.

ZOBACZ TEŻ: Lekarze z Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi uratowali ukraińskie bliźnięta z syndromem podkradania

Wszystko, co robi, robi z zamiłowania - do szkoły. Jednak poniekąd został do tego zmuszony - przez realia, czyli brak nauczycieli. "Potrzeby szkolne spowodowały, że musiałem, bo nikt inny nie chciał" - mówi Józefaciuk.

Co jednak w przypadku, kiedy będzie musiał iść na zwolnienie? Kto go zastąpi? To pytania retoryczne, sytuacja zdaje się być patowa.

Według Związku Nauczycielstwa Polskiego, w naszym kraju brakuje około 20 tysięcy nauczycieli.

CZYTAJ: 17-letni Wiktor zginął podczas obozu przetrwania. Zatrzymano opiekuna! Jest zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci

Wojciech z Łodzi naśladuje znane postaci z kreskówek, filmów i gier
Sonda
Lubisz swoją szkołę?
Nasi Partnerzy polecają