Wiktor nie przeżył obozu przetrwania. 17-latek utonął w zalewie. Opiekun aresztowany

i

Autor: Policja, Shuttrestock Wiktor nie przeżył obozu przetrwania. 17-latek utonął w zalewie. Opiekun aresztowany

Śmierć 17-latka

17-letni Wiktor zginął podczas obozu przetrwania. Zatrzymano opiekuna! Jest zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci

2022-07-26 11:00

Policja wraz z prokuraturą bada okoliczności utonięcia 17-latka w Zalewie Sulejowskim w miejscowości Prucheńsko Duże. Do zdarzenia doszło na obozie survivalowym. Zatrzymano 38-letniego opiekuna, który trafił do aresztu. Podejrzany jest między innymi o narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieumyślne spowodowanie śmierci. Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z opoczyńskiej komendy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opocznie, wyjaśniają okoliczności utonięcia 17-letniego chłopca w Zalewie Sulejowskim w miejscowości Prucheńsko Duże. Jak pisaliśmy, o zaginięciu Wiktora poinformowano służby 1 lipca przed godziną 8:00 rano. Jak ustalili funkcjonariusze, chłopiec wraz z grupą rówieśników, pod opieką 38-letniego opiekuna, przebywał na obozie survivalowym nad Zalewem Sulejowskim.

CZYTAJ TEŻ: Wiedzieli, że utonął, poszli spać? Tajemnicza śmierć 17-latka nad Zalewem Sulejowskim

Prucheńsko Duże. Utonięcie 17-latka na obozie przetrwania nad Zalewem Sulejowskim

Od momentu zgłoszenia zaginięcia, przy poszukiwaniach nastolatka pracowały wszystkie służby. Policjanci, strażacy, ratownicy WOPR, płetwonurkowie. Został ogłoszony alarm dla policjantów z komisariatu w Paradyżu. Nastolatek był poszukiwany zarówno na lądzie, jak i wodzie. Policjanci wykorzystali do poszukiwań psa trapiącego. Niestety, w drugim dniu poszukiwań, 2 lipca, z wód zalewu zostały wyłowione zwłoki 17-latka.

ZOBACZ: Zalew Sulejowski. Płynęli żaglówką, nagle zmieniła się pogoda. Wszyscy wpadli do wody

Tajemnicza śmierć 17-letniego Wiktora. Zatrzymano 38-letniego opiekuna obozu survivalowego

"Od tego momentu śledztwo w tej sprawie prowadzili policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opocznie. Śledczy zbierali szereg informacji, zabezpieczyli dowody, ustalili świadków. Dodatkowo, do pomocy w realizacji części czynności zostali także zaangażowani policjanci z województwa mazowieckiego, skąd pochodzą uczestnicy obozu. Policjanci z ogromną determinacją dążyli do ustalenia okoliczności, w jakich zmarł nastolatek" - opisuje asp.szt. Barbara Stępień z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie 38-letniemu opiekunowi obozowiczów zarzutów karnych.

PRZECZYTAJ: Policjant z Piotrkowa Trybunalskiego bohaterem w Albanii. Uratował życie 15-latce

"Na podstawie wydanego nakazu doprowadzenia, policjanci z opoczyńskiej komendy 22 lipca 2022 roku, na terenie województwa mazowieckiego zatrzymali 38-latka" - informuje policjantka.

17-latek utopił się w Zalewie Sulejowskim. Opiekun obozu z ciężkimi zarzutami

Dzień później prokurator przedstawił mu zarzuty między innymi: narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieumyślnego spowodowania śmierci. Sąd Rejonowy w Opocznie, przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

ZOBACZ TEŻ: Poszedł z żoną na spacer nad rzekę, postanowił się wykąpać. Śmierć przyszła niespodziewanie

Na tym etapie 38-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia. Jak informuje policja, sprawa ma charakter rozwojowy.

Łódzkie. Tragedia na obozie survivalowym. Zginął 17-latek. Policjanci zatrzymali opiekuna
Sonda
Czy wysłałbyś swoje dziecko w tym roku na kolonię lub obóz?