Tragedia na obozie przetrwania. W Zalewie Sulejowskim znaleziono ciało 17-latka

i

Autor: Policja Opoczno Tragedia na obozie przetrwania. W Zalewie Sulejowskim znaleziono ciało 17-latka

Tragedia na obozie przetrwania. W Zalewie Sulejowskim znaleziono ciało 17-latka

2022-07-02 16:07

Ciało 17-latka odnaleziono w sobotę, 2 lipca, w Zalewie Sulejowskim w miejscowości Owczary pod Opocznem. Nastolatka, który przebywał na obozie przetrwania od piątku szukali m.in. policjanci i strażacy.

17-latek przyjechał na obóz przetrwania nad Zalew Sulejowski z grupą młodych ludzi i opiekunów. Według wstępnych informacji chłopiec najprawdopodobniej zaginął jeszcze w nocy z czwartku na piątek.

ZOBACZ TEŻ: Wrzeczko: Rozkładające się zwłoki w stawie. Koszmarne odkrycie w Łódzkiem

W piątek, 1 lipca, rano uczestnicy obozu zauważyli, że nie ma ich 17-letniego kolegi. Natychmiast powiadomili służby ratunkowe.

- Policjanci z użyciem psa tropiącego przeczesywali przyległy do obozowiska teren, sprawdzili także pobliskie miejscowości. Do poszukiwań włączyli się także policyjni wodniacy, którzy na co dzień pełnią służbę na zalewie sulejowskim. Funkcjonariusze z łodzi sprawdzali teren zbiornika wodnego. Dodatkowo o zaginięciu nastolatka powiadomieni zostali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie, jak też strażacy ochotnicy - powiedziała rzeczniczka opoczyńskiej policji asp. sztab. Barbara Stępień.

Do akcji włączyli się także płetwonurkowie. - Nastolatka szukała m.in. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Tomaszowa Mazowieckiego, która miała do dyspozycji łódź z echosondą - przekazał rzecznik woj. straży pożarnej mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

Poszukiwania zaginionego wędkarza w jeziorze Szeląg Wielki niedaleko Ostródy

Niestety, finał poszukiwań okazał się tragiczny. - W sobotę, jeszcze przed ponownym przyjazdem nurków, zwłoki chłopca znaleźli strażacy w wodzie, w pobliżu miejscowości Owczary - poinformował Jędrzej Pawlak.