Będą miały kłopoty

Dwie siostry wybrały się na zakupy. Później trafiły za kratki. Co przeskrobały?

2023-01-28 21:47

Dwie młode kobiety z Brzezin (woj. łódzkie) postanowiły wybrać się na zakupy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zrobiły to w nie do końca legalny sposób. Siostry nie nacieszyły się zbyt długo zakupionym towarem, gdyż zostały zatrzymane przez stróżów prawa. Prawdopodobnie będą również musiały na dłuższy czas zapomnieć o polowaniu na promocje, gdyż mogą spędzić za kratkami nawet 10 lat.

Okazało się, że 25- i 26-latka postanowiły płacić za zakupy kartą, która nie należała do nich. Odwiedziły kilkanaście sklepów w Brzezinach, gdzie dokonały płatności zbliżeniowych. Żeby nie używać kodu PIN, za każdym razem wydawały niezbyt wygórowane kwoty.

- Sprawczynie odwiedzały placówki handlowe znajdujące się w różnych częściach miasta i 15 razy dokonywały tam zakupów przy użyciu nie swojej karty płatniczej - tłumaczy asp. Mariusz Chmiel z łódzkiej policji. - Każdorazowo płatności te nie przekraczały kwoty 80 złotych.

Policjantom udało się ustalić wszystkie miejsca, w których siostry dokonywały zakupów. W czwartek, 26 stycznia, obie kobiety zostały zatrzymane.

- Brzezinianki usłyszały już zarzuty włamywania się do systemu bankowego i tłumaczyły, że po znalezieniu karty przez jedną z nich, to obie podjęły decyzję o wspólnym jej używaniu - dodaje asp. Mariusz Chmiel.

Wkrótce kobiety odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Za popełnione przestępstwo mogą spędzić w więzieniu nawet do 10 lat.

Sonda
Wolisz płacić gotówką czy kartą?
Zapłacił za zakupy nie swoją kartą! Szuka go policja z Bydgoszczy
Nasi Partnerzy polecają