Dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zrezygnował z pełnionej funkcji

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. RyanMcGuire

Dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zrezygnował z pełnionej funkcji

2021-03-29 22:32

Prof. Maciej Banach złożył na ręce ministra zdrowia Adama Niedzielskiego rezygnację z funkcji dyrektora Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki (ICZMP) w Łodzi. Rezygnacja została przyjęta. Banach pełnił tę funkcję przez ostatnich siedem lat. W rozmowie z Radiem Łódź prof. Banach nie zdradził, jakie ma plany na przyszłość, zapewnił jednak, że nadal będzie wspierać ICZMP "naukowo, leczniczo i pod każdym innym względem".

Informację o rezygnacji prof. Banacha z funkcji dyrektora placówki ICZMP przekazał w poniedziałek (29 marca) na swojej stronie internetowej: "W dniu dzisiejszym - 29 marca - prof. Maciej Banach złożył na ręce ministra zdrowia Adama Niedzielskiego rezygnację z funkcji dyrektora Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Rezygnacja została przyjęta" - napisano w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Afera w łódzkiej szkole filmowej. Uczelnia po pierwszych rozmowach z oskarżanymi o przemoc wykładowcami

Jak podaje PAP, na razie nie wiadomo, kto będzie kierował ICZMP. Zgodnie z przepisami, w przypadku odwołania dyrektora instytutu minister nadzorujący wyznacza do pełnienia obowiązków jednego z jego zastępców albo inną osobę spełniającą warunki określone w ustawie.

Sadystyczni rodzice torturowali córki

W rozmowie z Radiem Łódź prof. Banach nie zdradził, jakie ma plany na przyszłość, zapewnił jednak, że nadal będzie wspierać ICZMP "naukowo, leczniczo i pod każdym innym względem". Podkreślił, że praca z zespołem "Matki Polki" była dla niego "honorem i zaszczytem".

ZOBACZ TEŻ: ŁÓDŹ. Maleńka Polcia chwyciła siostrzyczkę za paluszek. Niedługo potem zmarła...

Instytut CZMP w Łodzi składa się z dwóch kompleksów szpitalnych: ginekologiczno-położniczego i pediatrycznego. Jest jedną z największych wielospecjalistycznych placówek w kraju o najwyższej referencyjności w dziedzinie perinatologii, ginekologii i pediatrii; prowadzi też działalność naukową i dydaktyczną. Rocznie w ICZMP hospitalizuje się ok. 40 tys. pacjentów, w przychodniach udziela się ponad 180 tys. porad specjalistycznych.

Znajomość tych pojęć to w XXI wieku wręcz obowiązek! Ogarniasz chociaż połowę?

Pytanie 1 z 15
Określenie "vaping" oznacza...