Dzień Dziecka 2021 w Łodzi. Lista atrakcji jest długa! [SZCZEGÓŁY]

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Hotspaces

Dzień Dziecka 2021 w Łodzi. Lista atrakcji jest długa! [SZCZEGÓŁY]

2021-05-29 8:00

Lista atrakcji na Dzień Dziecka w Łodzi w tym roku jest długa. W tym materiale znajdziecie rozpiskę i harmonogram wydarzeń przygotowanych przez łódzkie instytucje kultury. Dzień Dziecka 2021 w Łodzi rozpoczyna się nieco wcześniej, bo w weekend 29-30 maja. Nie przegapcie!

Poniżej przedstawiamy rozpiskę atrakcji na Dzień Dziecka 2021 w Łodzi. Zobaczcie, co przygotowały instytucje kultury w dniach 29-30 maja i 1 czerwca:

Centrum Nauki i Techniki EC1 Bzyczący Weekend w Centrum Nauki i Techniki EC1

29-30.05.2021

Bomby nasienne, sadzenie roślin i urządzanie wielkiego domku dla… owadów – wspólnie tworzymy do naprawiania świata!

Opis:

W Centrum Nauki i Techniki EC1 wiemy, że żywiołem dzieci jest zabawa. Jeżeli zatem przekazywać wiedzę i uczyć o tym, jak ważne są w naszym życiu owady zapylające oraz jak my możemy im pomóc albo jakie skutki niesie za sobą znikanie zielonych, czynnych biologicznie terenów, to tylko we wciągającej, wesołej formie. Wspólnie nauczymy się, jak zmieniać świat na lepsze. Co ciekawe, wykorzystamy do tego proste, łatwo dostępne składniki! Bomby nasienne, nasiona, doniczki - to nasze narzędzia do ratowania planety.

Zapraszamy na Zielony Dzień Dziecka w Centrum Nauki i Techniki EC1. Na młodszych odbiorców czekają stoiska plastyczne, warsztaty, podczas których opowiemy o owadach i ich roli oraz własnoręcznie zrobimy ich modele. Dowiemy się jak pomagać przyrodzie tworząc bomby nasienne i sadząc rośliny. Zbudujemy wspólnie duży domek dla owadów!

Na dzieci czekają także wystawy stałe – fascynująca podróż przez dzieje cywilizacji. Od hałdy węgla aż po lot w kosmos. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość przetwarzania energii, najważniejsze odkrycia i wynalazki - wszystko to na wyciągnięcie ręki. Interaktywne i multimedialne.

Więcej na: ec1lodz.pl

Teatr Pinokio

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek - premiera

Pokaz przedpremierowy: 30 maja, premiera 1 czerwca o godz. 16:00.

Opis:

Kto powiedział, że skarpetki mają być do pary... Bo skarpetki się rozparowują. One się nie gubią, ale rozchodzą. Jedna sobie gdzieś wędruje, a druga też, ale gdzie indziej. Skarpetki znikają po wrzuceniu do pralki. To fakt, że znikają, skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedyncze. Tak się dzieje w domu Małej Be. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo.

Więcej na: www.teatrpinokio.pl

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 28.05.2021

Teatr arlekin

Calineczka – premiera

Pokaz premierowy: 29 maja, o godz. 17:00.

Opis:

Przedstawienie „Calineczka” inspirowane jest znaną baśnią Hansa Christiana Andersena. Nasza historia o dziewczynce, która po uprowadzeniu przez ropuchę z domu rodzinnego, spotyka na swojej drodze rozmaite zwierzęta, od których otrzymuje pomoc lub którym sama pomaga, podąża za tropami i tekstem autora, odnajdując w nim wiele aktualnych sensów. To swoista współczesna dziecięca „baśń drogi”, dająca dziecku przeżyć rozmaite przygody, wiodąc je przez trudne etapy jego dorastania. Bo to właśnie dorastanie jest głównym motywem naszej „Calineczki”. Przedstawienia, które rodzicom chce pokazać ważność etapu przemiany dziecka i skierować ich uważność na ten cudowny proces, a dzieci chce wspierać w odkrywaniu swojej tożsamości, pokazać im siłę własnego zdania i wskazać wartość podejmowania poszukiwań drzemiących w nich samych mocy.

Więcej na: teatrarlekin.pl Teatr nowy

Spektakl dla całych rodzin pt. „My, psy”

30 maja godz. 16.00 Duża Scena

Opis:

Sztuka My, psy jest pierwszym utworem scenicznym napisanym przez Henia Psa, wybitnego artystę estradowego, tenora dramatycznego, jednego z najprzystojniejszych kundli średniego pokolenia. Warszawiak z pochodzenia, z Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi Henio Pies związany jest od pięciu sezonów. Zagrał w trzech przedstawieniach. Wielokrotnie wyróżniany – za rolę Psa Jipa w spektaklu Doktor Dolittle i przyjaciele otrzymał m.in. Nagrodę im. Psa Kazimierza Dejmka oraz „Złotą Parówkę”. Z powodzeniem kieruje ogródkiem przy Teatrze Nowym (od strony ulicy Zachodniej). Przykładny mąż i ojciec. To Alfowi (syn) wkrótce zamierza przekazać swoje role sceniczne (Kończę z aktorstwem. Od kiedy moje powieści „Lato w Zagaju” i „Czapka Admirała Yamamoto” odniosły tak wielki sukces, musiałem zdecydować, co dalej. I cóż, mam nadzieję, że fani mego aktorstwa wybaczą, ale zamierzam całkowicie poświęcić się literaturze). Mieszka ze swoimi gospodarzami – pianistką Leną Ledoff i aktorem Przemysławem Dąbrowskim we wsi Zagaj na granicy Wielkopolski i Łódzkiego.

Więcej na: nowy.pl

MUZEUM MIASTA ŁODZI

Dzień Dziecka z Muzeum Miasta Łodzi

Miejsce: Pałacowa bawialnia

Opis:

Cieplejsze dni zachęcają do wycieczek, zabaw i eskapad w rodzinnym gronie. Specjalnie dla naszych najmłodszych gości Muzeum Miasta Łodzi przygotowało wyjątkowe atrakcje z okazji Dnia Dziecka, który w naszym muzeum świętować będziemy przez cały tydzień. W tym dniu przy zakupie specjalnego biletu dla dzieci w kasie muzeum będzie można pobrać zestaw edukacyjny, który pozwoli w kreatywny i emocjonujący sposób zwiedzić przestrzenie Pałacu Izraela Poznańskiego, odkrywając sekrety dawnych gier i zabaw.

Więcej na: muzeum-lodz.pl/

MUZEUM KINEMATOGRAFII

Muzeum Kinematografii w ZOO

30.05.2021 - g. 13.00-16.00

Spotkania z edukatorami muzealnymi na terenie łódzkiego ogrodu zoologicznego. W programie prezentacja unikalnych obiektów z muzealnej kolekcji - autentycznych zabawek optycznych, którymi bawiły się dzieci w XIX wieku. Mały Kinematograf

01.06.2021 - g. 12.00

Warsztaty online dla dzieci w wieku 3-7 lat. W programie spotkanie z książką "Tańcz, Córko Księżyca".FB Muzeum Kinematografii w Łodzi

Więcej na: kinomuzeum.pl

MUZEUM TRADYCJI NIEPODLEGŁOŚCIOWYCH

Warsztaty Rodzinne – Mistrz Szyfrów

1.06.2021 r. (wtorek) godz. 17.30-18.45

Zapraszamy do Muzeum przy Gdańskiej (Oddział MTN w Łodzi) na warsztaty rodzinne zorganizowane z okazji dnia dziecka.

Na uczestników czekać będą:

  • opowieść na temat tego, kim jest kryptolog
  • prezentacja wybranych metod szyfrowania
  • gra muzealna
  • edukacyjna mata do kodowania
  • megapuzzle z zaszyfrowaną wiadomością

Sprawdź się, czy i ty możesz zostać mistrzem szyfrów!

Bilet: 1 zł od osoby

Zapisy obowiązkowe: edukacja@muzeumtradycji.pl42 620-05 70(limit 15 uczestników)

Preferowany wiek dzieci uczestniczących w warsztatach: 7-12 lat

Więcej na: muzeumtradycji.pl

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Oddział Martyrologii Radogoszcz

Rodzinny Radogoszcz - Radogoskie gry wojenne

30 maja

godz.11:00, godz. 13:00

Na uczestników czekać będą: gra planszowa, gra karciana, gra memory.

Więcej na: muzeumtradycji.pl

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana Warsztaty związane z instalacją "Marzenie" Abramka Koplowicza

1 czerwca (wtorek)

Miejsce: Park Ocalałych

Warsztaty to rozmowy o potędze marzeń. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 6-9 lat. Są bezpłatne. Obowiązują zapisy.

Więcej na: www.centrumdialogu.com/

Ośrodek Kultury Górna

Dzień Dziecka na Olechowie

30 maja, godz. 11:00

Opis:

Piknik artystyczny, na którym oprócz szeregu atrakcji związanych z tańcem i sztukami plastycznymi, będzie można nabyć uwielbiane przez rodziców i dzieci - książki "Każdy w Łodzi skwerek a Staś wróbelek". W związku z promocją książki planujemy także czytania performatywne dla dzieci w ramach wspólnego świętowania.

Stacja Księży Młyn - Targ Staroci, Rękodzieła I Sztuki Użytkowej

30 maja, godz. 12:00 – 16:00

Opis:

Jesteśmy partnerem Fundacji Przędzalnia Sztuki i wspólnie organizujemy kolejny Targ Staroci na Kocim Szlaku. W ramach obchodów Dnia Dziecka odpowiadamy za artystyczną strefę relaksu i zabawy i w tej edycji przygotowaliśmy pełen wachlarz bezpłatnych warsztatów twórczych – od malowania na sztalugach, po warsztaty cyrkowe oraz nastrojowy koncert Mateusza Trandy, naszego instruktora gry na gitarze.

Dzień Dziecka w Parku Poniatowskiego

6 czerwca 2021 g. 14:00-17:00

Opis:

Włączyliśmy się w akcję Stowarzyszenia Społecznie Zaangażowani i wspólnie organizujemy wakacyjny piknik artystyczny w Parku Poniatowskiego.

Atrakcje: animacje cyrkowe, malowanie na sztalugach, warsztaty "Rzeźba w Parku", animacje teatralno -improwizacyjne.

Więcej na: www.gorna.pl

FABRYKA SZTUKI

Dzień Dziecka na Abramce

1 czerwca, godz. 15.00-20.00

Opis:

Z okazji Dnia Dziecka Fabryka Sztuki zaprasza wszystkich mieszkańców do spędzenia rodzinno-sąsiedzkiego popołudnia w Pasażu Abramowskiego.

W programie liczne atrakcje, między innymi: labirynt sensoryczny, warsztaty kulinarne, krav maga, warsztaty muzyczne, punkt relaksu i czytelnia. Ponadto przegląd zdjęć z niezapomnianego Abramka Fest w 2013 roku, wata cukrowa i stoisko z prezentami.

Wstęp bezpłatny.

Więcej na: www.fabrykasztuki.org

CENTRUM KULTURY MŁODYCH

Plenerowy Dzień Dziecka

30 maja, godz. 11.00 – 15.00

Park na Młynku

Współpraca przy realizacji wydarzenia.Organizator: Filia CKM „Klub Dąbrowa” i Rada Osiedla Chojny- Dąbrowa

Zabawy z łódzkiego podwórka

1 czerwca, godz. 10.00

Z okazji Dnia Dziecka opowiemy o zabawach podpórkowych z dawnych lat. Jak bawimy się w kapsle, Baba Jaga patrzy, czy w szczura? O tych i innych aktywnościach na świeżym powietrzu opowie nasza młoda przewodniczka, inspirując do wyjścia z domu wraz z przyjaciółmi i spędzenia kreatywnie czasu. Propozycja online – Zapraszamy na

Więcej na: www.facebook.com/ckmlodz

BAŁUCKI OŚRODEK KULTURY

Co dźwięczy w trawie i mieszka w drzewach

30 maja

Opis:

Centrum Edukacji Kulturowej Na Żubardzkiej Bałuckiego Ośrodka Kultury zaprasza na Dzień Dziecka, pt. „Co dźwięczy w trawie i mieszka w drzewach". Jest to plenerowa akcja plastyczna oraz działania teatralne i zabawy animacyjne dla dzieci oraz ich rodziców. Zapraszamy w godzinach 11:00-14:00 do Parku im. Adama Mickiewicza w Łodzi.

Dzień Dziecka z BOK

29 maja godz. 11.00-17.00

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka – stoiska, animacje, występy, koncert szant zespołu Męski Punkt Widzenia

Miejsce: OT Wyspa Kultury, u. Stawowa 28

Opis:

Ośrodek Terenowy "Wyspa Kultury" Bałuckiego Ośrodka Kultury zaprasza w dniu 29 maja w godzinach 11.00-17.00 na wydarzenie plenerowe z okazji Dnia Dziecka, które odbędzie się na terenie Ośrodka, przy nul. Stawowej 28. Na dzieci i ich rodziny czeka mnóstwo atrakcji: występy artystyczne, animacje, gry i zabawy. Ze sceny popłyną szanty w wykonaniu zespołu „Męski punkt widzenia”. Serdecznie zapraszamy!

Program imprezy plenerowej w dn. 29.05.21 Wyspa Kultury; Godz. 11.00-17.00

I Estrada 11.00 - 17.00

11.00 - 11.10 - Początek imprezy - powitanie 11.10 - 11.30 - Zespół taneczny Radogoszcz Zachód (uczestnicy zajęć OT Wyspa Kultury) 11.30 – 11.45 - Weronika Grzegorczyk - CEK Na Żubardzkiej 11.45 - 12.00 - Anna Wilkońska - wokal – CEK Na Żubardzkiej 12.00 - 12.30 - Teatr 25 godziny – junior - etiudy teatralne - CEK Na Żubardzkiej 12.30 - 13.00 - Studio Tańca Antoniny Jakubowskiej 13.00 - 13.30 – Escola Popular - Pokaz gry na bębnach brazylijskich 13.30 – 14.00 – Sceniczni - pokazy artystyczne Daniel Jakubczyk 14.00 - 14.40 - Koncert zespołu Medley Group - CEK Na Żubardzkie 14.30 - 15.00 – Sceniczni - pokazy artystyczne Daniel Jakubczyk 15.00 - 15.40 - Występ zespołu - Kiki Dance - CEK Na Żubardzkiej 15.40 - 16.00 –Teatr Na Głowie - Impro Bajki bez okładki 16.00 – 16.20 - Studio wokalne Melange, Mały Big Band- prezentacje muzyczne (CT Lutnia) 16.20 – 17.00 - Koncert zespołu Męski Punkt Widzenia - Szanty 16.50 - 17.00 - Zakończenie

II Animacje i warsztaty w terenie - w godz. 12.00- 16.00

Szkoła Szachowa „Szach Mat”- Piotr Straupisz - Turniej i rozgrywki szachowe Pokaz szermierki Go-Now Art. Akcja - Weronika Maros - Gry i zabawy podwórkowe, animacje ruchowe Studio Tańca - Antonina Jakubowska - Animacje taneczne Aleksandra Ziomek Absolutnie Turystycznie – Krzysztof Olkusz - Spacer turystyczny po Osiedlu Radogoszcz z przewodnikiem Filipem Jasieczkiem Fundacja Up-Liffe - Ada Rybka - Warsztaty ekologiczne - zero waste, upcykling Mat Del - Mateusz Delong - Warsztaty robotyki Akademia Dobrego Czasu - Oksana Hałatyn Burda - warsztaty plastyczne, rękodzielnicze Folk Family - Marzena Jędrzejczak - warsztaty rękodzielnicze Kwiaty z bibuły – warsztat rękodzielniczy Anna Gidrewicz- Krawczyk Escola Popular - Bębny brazylijskie – warsztaty dla każdego Warsztaty eko - Stowarzyszenie Ode Źródła Katarzyna Bagrowska Budowanie makiety z klocków MUBABAO – świat Minecrafta

Więcej na: www.bok.lodz.pl

BIBLIOTEKA MIEJSKA

1 czerwca

Biblioteka Otwarta (ul. Narutowicza 8/10) zaprasza dzieci w wieku 4-10 lat w godz. 16-18 na warsztat "Eko-lalki", można dołączyć w trakcie.

W Bibliotece Inspiracja (ul. Natalii 4) o godz. 16 na placu przed biblioteką odbędą się zajęcia "Galeria na chodniku"- dziecięce inspiracje rysowane kredą.

Motyle na Motylowej - jeżeli pogoda dopisze, dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach w plenerze organizowanych przez Filię nr 16 (ul. Motylowa 13) w godz. 10-18. Uczestnicy stworzą motyle dowolną techniką, do dyspozycji będą różne materiały plastyczne.

W Bibliotece Przystań (ul. Przybyszewskiego 46/48) w godz.11-16 na dzieci będą czekały: quizy, zgaduj zgadule, gry planszowe, malowanki i puzzle. Każde dziecko otrzyma symboliczny upominek.

Dzieci mogą wziąć udział także w "Bajkowej zgaduj zgaduli" przygotowanej przez Filię nr 17 (ul. Mackiewicza 35). A w Filii nr 19 (ul. Żubardzka 3) w godz. 16-18 w twórczym popołudniu z puzzlami.

Nasi Partnerzy polecają