Wypadek na ul. Kadłubka w Łodzi. Dziewczynka na hulajnodze wpadła pod samochód

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Wypadek na ul. Kadłubka w Łodzi. Dziewczynka na hulajnodze wpadła pod samochód

2021-05-27 14:02

Do niebezpiecznego wypadku doszło w minioną środę (26 maja) na ul. Wincentego Kadłubka w Łodzi. 14-letnia dziewczynka, jadąc na hulajnodze, zderzyła się z samochodem osobowym. Dziecko trafiło do szpitala. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, bez względu na rodzaj pojazdu, którym się poruszamy. Dokładne okoliczności wypadku bada policja.

Wypadek na ul. Kadłubka w Łodzi miał miejsce 26 maja po godzinie 15:00. Na miejscu zdarzenia policja ustaliła, że hulajnogami poruszały się dwie dziewczynki w wieku 13 i 14 lat. W pewnym momencie jedna z nich nagle wyjechała na jezdnię i została potrącona przez seata ibizę, kierowanego przez 56-letnią kobietę. - W wyniku potrącenia nastolatka trafiła do szpitala. Obie uczestniczki zdarzenia były trzeźwe - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: Łoś wbiegł na autostradę A1: nie żyje 35-letni pasażer skody. Co za tragedia! 

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Wydział Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Kierowca BMW potrącił na pasach kobietę na hulajnodze

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, bez względu na rodzaj pojazdu, którym się poruszamy.

Dodatkowo przypominamy o nowych przepisach, które weszły w życie 20 maja 2021 r., które mówią o tym, jak traktowane są różne pojazdy, w tym hulajnogi, oraz jakimi drogami i z jaką prędkością mogą się poruszać ich użytkownicy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jeździsz hulajnogą po Łodzi? Od 20 maja nowe przepisy! Jak szybko i gdzie można się nią poruszać?

Nasi Partnerzy polecają