Poślizg kontrolowany na trolejach

i

Autor: brak danych Poślizg kontrolowany na trolejach

Dzień otwarty w łódzkim WORD

2016-03-19 18:34

Można było pojeździć ciężarówką z naczepą, autobusem albo autem osobowym. Łódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zorganizował w sobotę (19 marca) drzwi otwarte.  Oblężenie przeżywały troleje, czyli pojazdy z symulatorami poślizgu.

Kursanci zgodnie twierdzą, że wrażenia z jazdy trolejem są niezapomniane. - Jest o wiele bardziej ślisko, niż z tradycyjnymi kołami. Ale zarazem taka jazda uczy zachowań za kółkiem w sytuacjach niespodziewanych, gdy zaczynamy tracić panowanie nad autem, które wpada w poślizg. To bardzo dobrze, że WORD umożliwia tego rodzaju dodatkowe szkolenia, i to za darmo.
Najważniejsze bezpieczeństwo
Jazda na trolejach pozwala poćwiczyć tzw. poślizg nadsterowny. - Jest to sytuacja, gdy w poślizg wpadają tylne koła - tłumaczy instruktor jazdy Andrzej Kawczyński. - Do poślizgu możemy doprowadzić nie tylko zimą, na śniegu czy oblodzonej nawierzchni. Wystarczy że przejedziemy ulicą, na której rozsypano żwir lub rozlano olej, by stracić panowanie nad autem. Właśnie wtedy najważniejsze jest, by kierowca wiedział, że należy skontrować kierownicę w stronę przeciwną do skrętu kół.
Zajęcia na trolejach cieszą się coraz większą popularnością. Zwykle wykupywane są jako prezent imieninowy bądź urodzinowy dla bliskiej osoby. Jazdę łączy się wtedy z sesją fotograficzną.
Z darmowej jazdy z instruktorem skorzystało w sobotę w Łodzi ponad sto osób.
 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany