EC1 będzie gościło słynną wystawę o Leonardo da Vinci. ZOBACZCIE galerię zdjęć!

2017-10-17 18:08

Wystawa o Leonardo da Vinci gościła w Paryżu, Brazylii, Londynie, a teraz będą ją mogli zobaczyć łodzianie. Na czym polega jej fenomen? ZOBACZCIE galerię zdjęć!

Ponad 70 eksponatów, w tym historyczne modele, interaktywne instalacje, filmy oraz współczesne przykłady bio-inspirowanej robotyki, lotnictwa i technologii materiałowej. Tak właśnie prezentują się najważniejsze elementy wystawy pt. "Leonardo da Vinci - Energia Umysłu", którą w listopadzie będzie gościć u siebie "EC1 Łódź – Miasto Kultury" w Łodzi.

Eksponaty związane są z działalnością Leonarda da Vinci jako naukowca, wynalazcy i inżyniera. Charakteryzują się wyjątkową urodą i zadziwiają kreatywnością twórcy. Prezentują także proces twórczy – od koncepcji, szkicu i ostateczne powstanie modelu. Nie wszystkie maszyny i urządzenia doczekały się realizacji. Tworząc często wybitne rysunki, Leonardo da Vinci dał pełny upust swojej kreatywności.

Zobacz też: Wystawa "Beksiński nieznany" w Łodzi [SZCZEGÓŁY]. Ponad 100 prac artysty w jednym miejscu

Międzynarodowa wystawa zostanie wzbogacona o polskie wątki. Atrakcją będzie wynalazek warszawskiego inżyniera Kazimierza Prószyńskiego. Jego biopleograf był wcześniejszy niż słynny kinematograf braci Lumiere. O szczegóły pytała Ela Piotrowska, posłuchajcie materiału:

Wystawę o Leonardo da Vinci

Wystawa cieszy się międzynarodowym uznaniem i dużym zainteresowaniem zwiedzających. Do tej pory była prezentowana w najważniejszych centrach wiedzy i nauki na naszym kontynencie: Cité des sciences et de l’industrie – Paryż – Francja (2012), Deutsches Museum - Monachium – Niemcy (2013), SESI-FIESP – Cultural Center - Sao Paulo – Brazylia (2014), TCU – Museum - Brasilia – Brazylia (2015). Aktualnie, począwszy od lutego do września 2016 roku, wystawa jest prezentowana w Science Museum (Muzeum Techniki) w Londynie.

Wernisaż wystawy w Łodzi zaplanowany jest na 24 listopada 2017. Na zwiedzenie należy poświęcić około 2,5 godziny.